E-N, P 10-19
R-L 10-20
15.12 avatud 10-19
22. ja 23.12 avatud 10-17
24.12 AHHAA on SULETUD
31.12 avatud 10-17
01.01.18 AHHAA on SULETUD

Lasteaedadele


Info 2017/2018 soodusperioodide ja pakutavate teemade kohta leiad paremal asuvast hariduskalendrist. Kliki pildile, et vaadata kalendrit suuremalt!

NB! Info koolidele mõeldud AHHAA-õppe kohta leiad siit!
Info teiste lasteaedadele pakutavate võimaluste kohta leiad siit.

AHHAA-õpe erineb tavalisest keskusekülastusest selle poolest, et eksponaate ja teaduskeskuse muid võimalusi kasutatakse õppe-eesmärgil ning kindla kava järgi.

Õppepäev kestab ligikaudu 2 tundi. 

Algusajaks on võimalik valida 9.30 (lõppaeg 11.45), või 10.20 (lõppaeg 12.30) 

Õppepäeva hind 7 € lapse kohta sisaldab keskusepiletit.ÕPPEPÄEV: MEELED SELGEKS


Paneme proovile oma nägemis-, maitsmis-, haistmis- ja tasakaalumeele, lahendame põnevaid meelteteemalisi uurimisülesandeid ning katsetame meeli sassi ajavaid eksponaate!


ÕPPEPÄEV: SALAPÄRANE VESI


Uurime Punase mere akvaariumit ja selle asukaid. Vaatame mikroskoobiga soolakristalle, meritähte, koralle ja teisi huvitavaid vee-elanikke. Segame kokku erineva soolsusega veekogude veenäidiseid ja võrdleme neid. Lisaks katsetame üheskoos AHHAA keskuses olevaid vee ja vedelikega seotud eksponaate.


ÕPPEPÄEV: TIBUST KANAKS


Uurime tibude igapäevaseid toimetusi AHHAA tibulas ning saame teada, kuidas tibude ja kanade eest hoolitseda. Piilume ovoskoobiga areneva muna sisse. Arutame, milliseid tingimusi vajab muna haudumiseks, mis on inkubaator ja mille poolest haudemunad erilised on. Õpime, kuhu teeb tibu munas augu, et välja pääseda ja miks on munakoor täpiline.


ÕPPEPÄEV: LINNUD JA TEISED METSAELANIKUD
NB! Seda õppepäeva pakume ainult KIK-i rahastuse saanud gruppidele

Uudistame ehtsat sipelgapesa ja selle asukaid: mida nad söövad, kuidas käituvad nii omade kui võõrastega, kuidas on jagatud tööülesanded ning milline on sipelgate roll metsa koosluses. Mikroskoobiga uurime, kuidas sipelgad ja ka mõned teised putukad suuremalt vaadates välja näevad. Teeme tutvust erinevate loomade tegutsemisjälgedega metsas. Koos kaaslastega püüame ära tunda erinevaid Eesti pärismaiseid puid ja põõsaid. Tuvastame neid lehekuju, õite, viljade ja võra järgi.

Broneerimine ja lisainfo

  • AHHAA-õppe broneerimiseks palume võtta ühendust aadressil oppetellimused@ahhaa.ee või telefoninumbril 5749 4878. Õppepäeva palume broneerida vähemalt kuu enne soovitud aega.
  • Õppepäevale on oodatud 5-aastased ja vanemad lasteaialapsed
  • Minimaalne grupi suurus on 12 last
  • Õppepäeva alguskellaajaks on võimalik valida 9.30 (lõppaeg 10:40) või 10.20 (lõppaeg 12:30). Õppepäeva algusesse on arvestatud ajavaru riietumiseks ja tualeti kasutamiseks, lõppaeg on õppepäeva sisutegevuste lõppemise aeg.
  • Pärast õppepäeva lõppu saavad õppepäeval osalejad jääda keskust külastama.
  • Kuna kõiki AHHAA-õppe tegevusi juhendavad giidid, siis grupi saatmiseks piisab lasteaiaõpetajatest. Kui mõni lapsevanem soovib samal ajal AHHAAd külastada, siis temale kehtib täiskasvanu soodushind 10 €.