E-N, P 10-19
R-L 10-20
15.12 avatud 10-19
22. ja 23.12 avatud 10-17
24.12 AHHAA on SULETUD
31.12 avatud 10-17
01.01.18 AHHAA on SULETUD

Lasteaedadele


NB! 8. jaanuarist kuni 28. veebruarini 2018 on AHHAA külastamine broneeritud lasteaia- ja lastehoiugruppidele 50% soodsam! Loe lähemalt SIIT.

AHHAA kutsub külla kõige väiksemad sõbrad ehk lasteaiarühmad. Tutvustame meie imelisi eksponaate ning kutsume osa võtma toredatest töötubadest. Uudistamist jätkub AHHAAs tundideks ning lahkuda ei soovi siit ükski laps!

AHHAA-külastuseks võiks varuda vähemalt kaks tundi. AHHAA pilet kehtib terve päeva, nii et lapsed võivad sama päeva käepaelaga õhtul koos vanematega tagasi tulla. Kuna meie maja on suur ja uudistamist palju, siis võiks iga 4-5 lapse kohta olla vähemalt üks saatev täiskasvanu. Rühma saatvad lasteaiaõpetajad pääsevad meie majja tasuta! Lapsevanemad ja teised saatjad peavad ostma pileti.

Lasteaiagruppidele pakume kolme külastusvõimalust:

  • majakülastus (lühike majatutvustus, millele järgneb iseseisev AHHAAga tutvumine, hind: 5 €/laps, tasuta - lasteaiaõpetaja; 10 €/in saatev lapsevanem või muu saatja). 
  • majakülastus koos töötoaga (lühike majatutvustus, töötuba u 30 min, iseseisev AHHAAga tutvumine, hind 8 €/laps). 
  • osalemine AHHAA õppepäeval, hind 7 €/laps. Loe lasteaedadele mõeldud AHHAA-õppe kohta lähemalt siit.

Broneerimine ja lisainfo

  • Majakülastuse ja/või töötoa broneerimiseks palume saata kirja e-posti aadressile tellimus@ahhaa.ee või helistada telefonil 515 6766. Tellimusse palume märkida kuupäeva ja kellaaja, grupi suuruse ning soovitud töötoa nime.
  • AHHAA-õppe broneerimiseks palume võtta ühendust aadressil oppetellimused@ahhaa.ee või telefoninumbril 5749 4878. Õppepäeva palume broneerida vähemalt kuu enne soovitud aega.

Lasteaiagruppide hinnakiri
Pilet Hind
Lasteaialapse majapilet 5 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast 3 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast ilma majakülastuseta 5 €
Gruppi saatev lasteaiaõpetaja tasuta
Gruppi saatev lapsevanem/täiskasvanu 10 €
AHHAA-õppes osalemine lapsele7 € (hinna sees on AHHAA majapilet)
Hind soodusajal: -25% (5,25 €/laps)AHHAA-õpe


AHHAA-õpe erineb tavalisest keskusekülastusest selle poolest, et eksponaate ja teaduskeskuse muid võimalusi kasutatakse õppe-eesmärgil ning kindla kava järgi. Loe lasteaedadele mõeldud AHHAA-õppe kohta lähemalt SIIT.

AHHAA-õppes osalemine lasteaialapsele maksab 7 €/in (hinna sees on AHHAA majapilet). Hind soodusajal: -25% (5,25 €/laps) .

Vaata õppepäevade toimumisaegu (ja soodusperioode) paremal asuvast kalendrist.

Kliki pildile, et vaadata kalendrit suuremalt!


Töötoad

Lisaks majaekskursioonile soovitame osa võtta töötoast, kus saab kuhjaga uusi teadmisi ning saab ka ise käed külge lüüa. Töötuba kestab orienteeruvalt pool tundi ning iga viie lapse kohta võiks töötoas olla üks abistav saatja. Pakume välja kaks töötuba, kuid soovi korral võite oma valiku teha kõigi AHHAA töötubade hulgast

Šokolaadilabor

Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tuvu selle suurepärase maiustuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks on sul harukordne võimalus ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, taevalikku naudingut pakkuvat šokolaadi! Sobiv alates 5. eluaastast.

Töötuba toetab Kalev.

Limonatoorium

Mis retsepti järgi keedab Limpa oma limonaade? Neid kõige paremaid ja mõnusalt magusaid jooke – limonaade – on valmistatud juba 400 aastat, kõigepealt kodudes ja siis suurtes tehastes. Kas kodus saab limonaadi teha? Töötoas limonaadi tehes arutame limpsi omaduste üle ja lõpuks värskendame end mõnusa jaheda joogiga. Sobiv alates 4. eluaastast.

4D elamuskino külastus

Lasteaiarühmad on igati oodatud ka AHHAA 4D elamuskinno, mis asub Tartu Lõunakeskuses. Pisematele filmihuvilistele on mõeldud põnnikino, kus toolid küll ei liigu, ent töötavad vee- ja tuuleefektid. Põnnikinos saab vaadata kahte filmi:

"Miriami piknik"

Maailma esimene Eestis loodud 3D nukufilm, kus pisike nukutüdruk Miriam peab koos pere ja nende suure lemmiku, kanaga, piknikku. Kanad teatavasti aga ei ole harjunud hernehirmutistega ja väikevennad sõbralike ussidega, seega sünnib ühest toredast plaanist palju segadust. Loomulikult on aga igal alguses hirmutavana tundunud lool ilus lõpp.

"Ahhaa, Lottele külla!"

Filmis saavad kõik Lotte sõbrad kihutada läbi põneva Eestimaa looduse. Üheskoos saab põrgata puravikel, tuhiseda läbi mutikäikude ning veest läbi sõites võib veidi märjakski saada. Seikluse lõpus ootab reisilisi Lotte koos sõprade Bruno ja Alfredi ning isuäratava üllatusega.

NB! Filmi vaatajad saavad kingituseks kaasa lustaka plakati!

Piletihinnad 4D elamuskinos

Gruppidele (vähemalt 12 inimest), kes on eelnevalt külastanud Tartu AHHAAd, kehtivad 4D elamuskinos järgmised hinnad:

  • 1 filmi vaatamisel on kinopileti hind 2 €/in
  • 2 filmi vaatamisel on piletihind kokku 3 €/in

Soodustused kehtivad ainult etteregistreeritud gruppidele! Kahe filmi soodustus kehtib ainult siis, kui grupp vaatab mõlemaid filme järjest, ilma vahepeal saalist lahkumata. Filmid võivad grupid ise valida.

Tähelepanu! Lasteaiarühma saatvad õpetajad saavad kino külastada tasuta, saatvad lapsevanemad peavad ostma eraldi pileti.

AHHAA 4D elamuskino (Lõunakeskus, Ringtee 75)
Avatud iga päev kell 11.30—20
Kassa tel: 731 5650
E-post 4d@ahhaa.ee