Maailmakohvikud

Septembri lõpus aset leidval Teadlaste Öö festivalil korraldab AHHAA sel aastal kaks maailmakohvikut (21. ja 22. septembril), et koguda inimeste tagasisidet, arvamusi ja suhtumist uute teadustehnoloogiate osas. Maailmakohvikutes tutvustatakse teaduse tipptehnoloogiaid ning uuritakse mida üldsus nendest arvab. See on äärmiselt oluline, sest uued tooted ja tehnoloogiad, mis on tänapäeval veel katsefaasis, võivad ühel päeval reaalselt müügile tulla ja tervet maailma mõjutada. AHHAA maailmakohvikud on kahes mõttes ainulaadsed - esiteks saavad osalejad teada, millised on viimase aja tehnoloogilised tippsaavutused, teiseks annab see teadlastele infot, kuidas nende tegevust tajutakse ja hinnatakse ning mida nad saaksid paremini teha.

Taolised sündmused toimuvad mitmetes Euroopa riikides, näiteks Portugalis, Hispaanias ja Austrias. Sündmuste käigus toimuvate arutelude tulemusi esitletakse teadlastele, kes nende üle omakorda arutlevad, et näha, kas ja kuidas tavakodanike ettepanekutega saaks arvestada uue tehnoloogia välja töötamisel. Niisiis saavad osalejad otseselt panustada teaduse arengusse!

Osalejaid kostitatakse tasuta snäki ja lõunasöögiga. Iga arutelul osaleja saab pere või kaaslasega tasuta AHHAAd külastada (piletit saab kasutada 2020. aasta septembrini)

Maailmakohvikutes osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine (vt linke allpool), soovi korral saab osa võtta ka mõlemast üritusest.
1. Kuidas muuta kasvuhoonegaasid kasulikuks?

21. septembril kell 12-15:00 Teaduskeskus AHHAA seminariruumis Apollo

Maailmakohvik tutvustab tehnoloogiat, mille abil on võimalik toota taastuvenergiat ilma põllumajandusressurssideta. Süsinikdioksiidi muutmiseks süsivesinike kütuseks kasutab see tehnoloogia re-programmeeritud mikroorganisme. Iga osaleja saab kaasa rääkida, mida ta arvab ning millised on tema vaated seoses nende tehnoloogiatega. Maailmakohviku teemat avatakse lühikeste ja lihtsate videote ning arutelude abil, teema on jõukohane iga valdkonna inimesele. 

NB! Osalemiseks pead olema vähemalt 18-aastane.Aga kuidas? Tule ja saa teada! 

REGISTREERU SIIN


2. Kas tubakas saab olla ka kasulik?

22. septembril kell 12-15 Teaduskeskus AHHAA seminariruumis Apollo

Maailmakohvik tutvustab tehnoloogiaid (geenitöötlus, agroinfiltratsioon jne), mille abil saaks tubakataimedest toota meditsiinis ja kosmeetikas kasutatavaid keemilisi ühendeid (vaktsiinid, vananemisvastased ühendid jne). Iga osaleja saab kaasa rääkida, mida ta arvab ning millised on tema vaated seoses nende tehnoloogiatega. Maailmakohviku teemat avatakse lühikeste ja lihtsate videote ning arutelude abil, teema on jõukohane iga valdkonna inimesele. 

NB! Osalemiseks peab olema vähemalt 18-aastane.


Aga kuidas? Tule ja saa teada! 

REGISTREERU SIINAHHAA maailmakohvikud toimuvad projektide eForFuel (https://www.eforfuel.eu/) ja Newcotiana (http://www.newcotiana.org) raames.