MARINA aruteluring


Kuidas muuta meretranspordi ohud meretranspordi võimalusteks?

Click here to read the information in English

On levinud ütlus, et igas maailma sadamas on vähemalt üks eestlane. Eestlased on uhke mererahvas, kelle ridadest on pärit kogenud kalapüüdjad, iidsed laevaehitajad, viikingid.. Kuid tänapäeval on enamikule eestlastele meri jäänud kohaks, kuhu vahetevahel kasta oma varbaid ning mille äärde ehitada oma suvila. Kui rääkida transpordist, siis pakuvad aktuaalset kõneainet ainult rongid ja lennuliiklus. Viikingite järeltulijatest on saanud maarotid. 

Samal ajal on meretranspordi majanduslik potentsiaal meeletu: minimaalsed infrastruktuurikulud, arenev kaubalaevatehnoloogia, kasutamata kaubamahud. Kui laevad ei transpordi meie kaupu, siis teevad seda mingid teised sõidukid, selle käigus võib-olla loodusele rohkem kahju tekitades. Meri võib olla kõige õigem transpordiliik, kui vaadata looduskeskkonda tervikuna.


Foto: Tallinna Sadam

Milliseid vastutustundliku teaduse ja innovatsiooni ning koostöötegevusi on vaja, et muuta meretransport Läänemerel efektiivseks ja jätkusuutlikuks?

Sa otsid loomingulisi lahendusi ja koostöövõimalusi, mis oleksid kasulikud nii üksikisikutele, kohalikule kogukonnale kui ka tervele Euroopa ühiskonnale. Sa tahad olla kindel, et sinu vajaduste ja ootustega arvestatakse, kui töötatakse välja strateegiaid kohalikul, riiklikul ja Euroopa tasandil.

Aruteluringi korraldab Teaduskeskus AHHAA, kasutades tagurpidi teaduskohviku meetodit.


ÜHINE MEIEGA! TULE ARUTELURINGILE JA JAGA MÕTTEID VEEBIPLATVORMIL!

Aruteluring kaasab kodanikke, teadlaseid, ettevõtete esindajaid, ettevõtjaid, kohalikke omavalitsusi ja poliitikakujundajaid läbi avatud dialoogi. Koos defineerime ühise visiooni ja tegevuskava kaardistamaks vajalikke lahendusi ja tegevusi. Käesoleva ja ka teistes riikides korraldatud analoogsete MARINA aruteluringide tulemused on vabalt kättesaadavad MARINA veebiplatvormil, et identifitseerida õppetunde ja parimaid praktikaid ning jagada neid Euroopa mereteemalistel strateegilistel konverentsidel. https://www.marinaplatform.cnr.it/


Aeg: 8. veebruar kell 12:00-17:00

Asukoht: Teaduskeskus AHHAA, Sadama 1, Tartu

Kontakt: Sander Kask, sander.kask@ahhaa.ee, +372 5556 7880


Registreerumiseks täida järgnev vorm:


Email again: