Näitused


TÄHELEPANU!


3. - 22. veebruarini on AHHAA näitusesaalid külastajatele avatud, toimuvad planetaariumietendused, töötoad ja teadusteatrid. AHHAA teaduspood tegutseb sel ajal Tasku keskuse 2. korrusel, samuti on osaliselt suletud keskuse garderoobiala. Sel perioodil on keskusepiletid (v.a. planetaariumipiletid) ja sünnipäevapaketid 25% soodsamad.

Alates 23. veebruarist on AHHAA täielikult avatud

 


Teaduskeskuses AHHAA on enam kui 3000 ruutmeetril kolm näitusesaali püsi- ja vahelduva ekspositsiooniga. Lisaks asuvad mitmed põnevad eksponaadid ka keskuse rõdudel ning fuajees.

AHHAA tehnoloogiasaalis ootab sind rattasõit kõrgel õhus, kõikuv tunnel ja salapärased varjueksponaadid. Samuti saad siin endast lõhkeva õhupalliga pilti teha ning uudistada 3. korruse rõdul matemaatikanäitust "Ahhaa, kuubis!"


Elusaal on koduks toimekatele metsakuklastele ning värvikirevatele kaladele ja Mehhiko salamandritele. Siin kooruvad iga päev tibupojad ning saab lähemalt uurida Eestis elutsevate linnuliikide kohta. Pisemaid külastajaid rõõmustavad veemaailm ja ehitusnurk.

Kolmandas, ajutiste näituste saalis avame kaks korda aastas uue näituse. Alates 30. novembrist 2019 üllatavad sind uskumatuna tunduvad optilised illusioonid!

Samuti saab siin uudistada TÜ meditsiinikollektsioone, mille vanim eksponaat on pärit lausa aastast 1803!