Programmeerimiskoolitus


NB! Kõik kohad on täis

Lugupeetud õpetaja! 

Kutsume teid tasuta programmeerimiskoolitusele AHHAA Teaduskeskusesse. Eelnevad programmeerimiskogemused ei ole vajalikud, sest meetodid, mida me katsetame, ongi välja töötatud laste jaoks. Koolituselt saab näiteid ja mõtteid, kuidas arvuteid ja nende programmeerimist kasutada lastega ainetunnis või huviringis – luua nuputamismänge, lasta arvutil joonestada geomeetrilisi kujundeid, programmeerida kaasaskantavat stopperit, valguse, põrutuse ja muude näitajate mõõtjat jne. Lisaks on see koolitus hea võimalus kogemuste ja mõtete vahetamiseks teemal, millised programmeerimistegevused lastega päriselt toimivad. 

Kahepäevane koolitus toimub AHHAA Teaduskeskuses 3. jaanuaril 10:00-13:00 ning 4. jaanuaril 10:00-14:00.  

  • Esimesel päeval kirjutame koodi paberil (hea viis õpilastele seletamaks, mis programmeerimine üldse on) ning katsetame rakendust Scratch, milles käib programmeerimine justkui Lego-klotside kokkupaigutamisega.
  • Teisel päeval jätkame lihtsa aga võimalusterohke klotsidesüsteemiga, kuid programmeerime hoopis väikeseid arvuteid: Micro:bit ja Digispark.  

Katsetame tarkvara ja riistvaraga, mis on jõukohane 4.-6. klasside õpilastele, kuid kuna võimalusi on palju (mis ongi iseseisvalt koodi kirjutamise mõte), võivad need seadmed ja meetodid huvi pakkuda ka vanematele õpilastele. Kahepäevane koolitus on üles ehitatud nii, et tegevused lähevad järk-järgult raskemaks, mille tulemusena saab kaasa hea esialgse teadmistepagasi, mida koolides kohe rakendada. Vaatame tarkvara ja riistvara, mis on kättesaadav kas tasuta või odavalt, kusjuures enda arvutit kaasa võtma ei pea. Koolituselt ei puudu kohvi- ja pirukapausid. Koolitajad on AHHAA Teaduskeskuse programmeerimishuvilised, kellel on aastatepikkune kogemus lastele suunatud töötubade läbiviimisel ja väljatöötamisel. 

Käesolev õpetajakoolitus on osa Nordplus Horizontal projektist SciSkills, milles Eesti, Rootsi ja Islandi teaduskeskused töötavad koos välja programmeerimistegevuste komplekti, mida anda koolide ja õpetajate kaudu lastele edasi. Me usume, et programmeerimine on uus kirjaoskus, mis muutub tulevikus tavalistes ainetundides ja ka igapäevaelus üha olulisemaks ning kõige parem viis Eesti õpilastele siinkohal konkurentsieelise andmiseks ongi koolitada õpetajaid. 

Kui te olete huvitatud ja saate osa võtta mõlemast koolitusepäevast, siis registreerumiseks kirjutage e-posti aadressile sander.kask@ahhaa.ee. Kohti jagub esimesele kaheteistkümnele.