Spetsiaalne täiskasvanutele mõeldud võistluslik programm, mis pakub meelelahutust ja uusi teadmisi, arendab kambavaimu ning annab uue motivatsioonilaengu!

AHHAA 18+ pakettide osad

Töötuba (45 minutit)

Valikus on kolm töötuba:

Silla ehitamine
Testige oma inseneri- ja meeskonnatöö oskusi ehitades vastupidav sild näiliselt nõrgast materjalist - paberist. Kes ehitab kõige tugevama silla ja kuidas nad seda teevad?
 
Kofeiinikristallid 
Töötoas eraldame kofeiinitablettidest kofeiini, loome kaunid kristallid ja imetleme neid läbi mikroskoobi. Ka saad töötoas teada, miks kohv ja energiajoogid erguks teevad ning kui palju kofeiini võib inimene päevas tarbida. Räägime, miks kofeiinitabletid üldse olemas on, mis nendes peale kofeiini veel sisaldub (ja miks) ning kas ja kuidas need mõjuvad.

Südame lahkamine 
Vaata, katsu ja uuri päris (sea)südant. Kas süda on tõepoolest südamekujuline? Või kas see näeb välja selline, nagu bioloogiaõpikus? Kas leiad kõik neli kambrit ja südameklapid?

Töötuba kuulub järgmistesse pakettidesse: pronkspakett, hõbepakett, kuldpakett

Kuldvillak (45-50 min)

Ootamatu ja humoorikas Kuldvillak koosneb neljast alateemast ja need omakorda viiest erineva raskusastmega küsimusest. Teemavalik ulatub elulistest igapäevateadmistest teaduslike faktideni ning on nauditav (ja jõukohane!) kõigi elualade esindajatele. Mängu lõpetab boonusvoor. 

Kuldvillak kuulub järgmistesse pakettidesse: pronkspakett, hõbepakett, kuldpakett
 

Teadusteatri etendus (45 min)

"Ahhaa, päästab päeva!"
Päästeteatris näitame tule ja plahvatustega, mis kõik võib valesti minna, kui kodus ohutusreeglitest kinni ei pea. Ning miks öeldakse: „Ära jäta küünalt järelvalveta!”, „Õli ei tohi veega kustutada!” või „Ära loobi jahu köögis laiali!”?
Selles Päästeametiga koostöös valminud teadusteatris eksime meelega tuleohutusreeglite vastu, et sina ei peaks seda kodus ise tegema!

Teadusteater kuulub järgmistesse pakettidesse:  hõbepakett, kuldpakett

Keskusekülastus

Uudista Baltikumi suurima teaduskeskuse enam kui 3000-ruutmeetrist näituseala! Sind ootavad kolm näitusesaali püsi- ja vahelduva ekspositsiooniga. Lisaks asuvad mitmed põnevad eksponaadid ka keskuse rõdudel ja fuajees. Soovitame külastuseks varuda vähemalt ühe tunni.

Teadusteater kuulub järgmistesse pakettidesse:  hõbepakett, kuldpakett
Tagasi
Kasutame küpsiseid. Selge!