18.-19. detembril vaatleme kasvavat Kuud, Päikesesüsteemi gaasihiide Jupiteri ja Saturni ning ereda tähena säravat punast planeeti Marssi. Hea õnne korral paistavad ka täheparved, udukogud või raskesti leitavad planeedid Uraan ja Neptuun.

Marss on praegu Maalt vaatlemiseks soodsas asendis, järgmine sama soodne võimalus seda planeeti näha on umbes 2 aasta pärast. Marsi kohta saab pikemalt lugeda Tõrva astronoomiaklubi artiklist.

Jupiter ja Saturn paistavad Maalt vaadates taevas üksteisele väga lähestikku, kuigi tegelikult lahutab neid teineteisest pea viiekordne Maa ja Päikese vahekaugus. Kõige lähem kohtumine on 21. detsembril, mil AHHAA korraldab samuti vaatlusõhtu, kuid ka 18. ja 19. detsembri vaatlustel on võimalik neid ühekorraga teleskoobis näha.

Vaatlused toimuvad 18. ja19. detsembril kell 16.00–19.00

Vaatlusõhtutel saab nutitelefonide ja muude pildistavate aparaatidega teleskoobi vahendusel pilti teha. Peegelkaamerate omanikud saavad kaamerad otse teleskoobi külge kinnitada ja omal käel tõelist astrofotograafiat proovida, teistel sõltub pildikvaliteet stabiilsest käest.

Osalemine tasuta. Sissepääs keskuse fuajeest, lisainfot saab küsida kassast.

NB! Vaatlused toimuvad vaid selge ilmaga. Katusel on jahe (ja võib olla tuuline), riietu vastavalt.

Pilt: Stellarium & Space Engine
Tagasi
Kasutame küpsiseid. Selge!