27. jaanuarist 2. veebruarini saab AHHAA katusel uudistada kasvavat Kuud, Veenust ja põnevaid süvataevaobjekte. Osalemine tasuta!

2020. aasta esimesed vaatlusõhtud toimuvad AHHAA keskuse katusel 27. jaanuarist 2. veebruarini, iga päev algusega kell 17.00. Õhtutaevas särab kasvav Kuu ning heleda ehatähena Veenus. Nendele lisaks saab vaadelda süvataevaobjekte, näiteks Orioni udu (M42) või Plejaadide täheparve (Taevasõel, M45).

Nähtaval on ka meie Päikesesüsteemi kaks kõige kaugemat ja muidu silmale märkamatut planeeti – Uraan ja Neptuun. Neptuun asub Veenuse lähedal ning 28. jaanuari õhtul liitub ka Kuu nendega (vt pilt). 31. jaanuari ja 1. veebruari õhtutel asub Kuu aga Uraani lähedal. Piisavalt selge taeva korral üritame need kauged planeedid teleskoobiga üles leida, sest palja silmaga need nähtavad ei ole.

Vaatlusõhtutel on võimalik nutitelefonide ja muude pildistavate aparaatidega teleskoobi vahendusel pilti teha. Peegelkaamerate omanikud saavad kaamerad otse teleskoobi külge kinnitada ja omal käel tõelist astrofotograafiat proovida, teistel sõltub pildikvaliteet stabiilsest käest.

Loe lisaks ka jaanuarikuu taevaülevaatest!

Osalemine tasuta. Sissepääs AHHAAsse peaukse kaudu.

NB! Vaatlused toimuvad vaid selge ilmaga. Katusel on jahe ja võib olla tuuline, seega soovitame soojalt riietuda!


Tagasi
Kasutame küpsiseid. Selge!