Meie teleskoobid töötavad ka valgetel öödel! 26.-27. juunil saab katusel uudistada kasvavat poolkuud, hiidplaneete Jupiteri ja Saturni ning muudki põnevat! Osalemine tasuta

AHHAA keskuse katusel olevad teleskoobid töötavad ka valgetel öödel. 26. ja 27. juunil kell 22.00-01.00 saab vaadelda õhtutaevas paistvat kasvavat poolkuud. Hiljem, umbes kella 23:45 paiku tõusevad nähtavale Päikesesüsteemi kaks suurimat planeeti, Jupiter ja Saturn. Kui ilm ja taevas on soosivad, võime jätkata vaatlemisega planeeritust kauem. Kella 1:45 paiku tõuseb nähtavale punane planeet Marss.

Kuna seekordsed vaatlusõhtud toimuvad aasta kõige valgemal ajal, siis udukogusid ja galaktikaid  näha ei ole, kuid hea õnne korral võib vaadelda mõnd kena mitmiktähte või heledamat täheparve.

Vaatlusõhtutel on võimalik nutitelefonide ja muude pildistavate aparaatidega teleskoobi vahendusel pilti teha. Peegelkaamerate omanikud saavad kaamerad otse teleskoobi külge kinnitada ja omal käel tõelist astrofotograafiat proovida, teistel sõltub pildikvaliteet stabiilsest käest.

Osalemine tasuta.
Sissepääs AHHAAsse on küljeukse (Turu tn poolse trepikoja) kaudu!

NB! Vaatlused toimuvad vaid selge ilma korral. Katusel võib olla jahe ja tuuline.

P.S. 27. juuni päeval saab Tartu tähetornis Päikest vaadelda. Loe lähemalt siit.

Foto: Stellaarium
Tagasi
Kasutame küpsiseid. Selge!