23. ja 24. oktoobri ööl võib AHHAA katuselt imetleda kõiki Päikesesüsteemi planeete peale Merkuuri, hea õnne korral ka täheparvi ja udukogusid.
2020. aasta sügistaevas kuulub planeetidele – neid paistab taevas õhtust kuni hommikuni. Kannatlikel vaatlejatel on võimalik ühe ööga ära näha kõik Päikesesüsteemi planeedid peale Merkuuri. AHHAA oktoobrikuu vaatlusõhtutel vaatleme õhtutaevas paistvat kasvavat poolkuud, Päikesesüsteemi gaasihiide Jupiteri ja Saturni, terve öö ereda tähena säravat punast planeeti Marssi ning kui taevaolud peaksid meid soosima, siis ka mõningaid süvataevaobjekte, täheparvi või udukogusid. Marss on praegu Maaga lähedases vastasseisus, järgmine sama soodne võimalus seda planeeti näha on umbes 15 aasta pärast.

Vaatlusõhtutel on võimalik nutitelefonide ja muude pildistavate aparaatidega teleskoobi vahendusel pilti teha. Peegelkaamerate omanikud saavad kaamerad otse teleskoobi külge kinnitada ja omal käel tõelist astrofotograafiat proovida, teistel sõltub pildikvaliteet stabiilsest käest. Lisaks saab seekord katsetada AHHAA teaduspoe uut puldiga juhitavat teleskoopi.

AHHAA vaatlusõhtud toimuvad 23. ja 24. oktoobril kell 19.00-22.00. Osalemine tasuta.
Pärast keskuse sulgemist kell 20 on sissepääs küljeukse (Newtoni kohviku trepikoja) kaudu!

NB! Vaatlused toimuvad vaid selge ilma korral. Katusel on jahe ja tuuline, riietu vastavalt.

Foto: Stellarium
Tagasi
Kasutame küpsiseid. Selge!