Just praegu on hea aeg teha reisiplaane kevadisteks klassireisideks. Paku tänavu oma klassile midagi erilist ning võtke ette meeldejääv rongireis Tartusse AHHAA keskusesse ja Eesti Rahva Muuseumi!

ERM ja AHHAA teaduskeskus pakuvad kuni selle kooliaasta lõpuni rongiga saabuvatele õpilasgruppidele soodustust -20% piletihinnast. Soodustuse saamiseks hoidke alles rongipiletid ja näidake neid AHHAA või ERMi kassas.

Bussiliinil nr 25 väljuvad bussid mõlemal suunal 13 korda päevas. Ühe tunni sooduspilet õpilasele ja üliõpilasele maksab 51 senti (bussikaardi olemasolul). Bussijuhilt ostetud ühe tunni pilet maksab 2 ning ühe päeva pilet 2.11 eurot.

Tähelepanu, valmis olla, sport!

AHHAA teaduskeskuses avatakse 2. aprillil uus sporditeemaline näitus "Ahhaa, sport!", mis saab olema väga kaasahaarav. Traditsiooniliselt on see käed-külge näitus, kus saab asju päriselt katsetada ja kogeda. Spordihuvilisi maailma avastajaid ootab saalis üle tosina interaktiivse tuliuue eksponaadi.

Tegutsemislusti jätkub siin kindlasti kogu päevaks. Oleks ju tore panna end proovile stardijoonel ja selgitada välja, kes on ikkagi kiirem. Võiks ka katsetada, kas laua all saab mängida jalgpalli ja kanalisatsioonitorus lauatennist! Või uurida, misasi on kehamassiindeks ja panna end proovile köietõmbamises!

See ei ole veel kõik: AHHAA teaduskeskuses saab päriselt ka isegi ajas rännata. Nimelt on siin kerakujuline tähekino, mis on korraga nii ajamasin kui kosmoselaev. Tähekino viib oma külastajad vabalt valitud paika Universumis ükskõik mis ajal. Siin on piiriks vaid inimkonna teadmiste ja loodusseaduste kirjeldamisvõime. Kindel on see, et päev AHHAAs jääb kauaks meelde ning sobib igas vanuses õpilastele.

ERMis on kunstikevad

Kui su klass on kunstihuviline ja armastab värve, siis võiks klassireisi sihtkohaks sobida Eesti Rahva Muuseum. Mais jõuab galeriis lõpule Miljard Kilgi ülevaatenäitus, juuni alguses avatakse sealsamas Lõuna-Eesti kunstnikke tutvustav „Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad“.

Ajutiste näituste saalis saab kuni 2. oktoobrini vaadata Eesti maalikunsti möödunud sajandi alguse tippteoseid. Siin on avatud näitus “Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist”. Väljas on meie tuntuima värvimeistri Konrad Mägi teosed, lisaks saab näha Ants Laikmaa, Nikolai Triigi, Ado Vabbe, Eerik Haameri, Endel Kõksi, Amandus Adamsoni kauneid ja kuulsaid maale.

Loomulikult kõlavad nende näitustega kokku ka ERMi tänavukevadised haridusprogrammid, kus kesksel kohal on värvirännak Eesti kunstiklassikas. Haridusprogramme leidub kõigile vanuseastmetele alates lasteaialastest kuni abiturientideni. Neis arutletakse eakohasel viisil värviteooria praktilise kasutamise võimaluste üle igapäevaelus. Kunstiteoste lähedalt uurimine ja võrdlemine arendab õpilastes värvide loova kasutamise oskust. Uued teadmised saab kohe ka muuseumitunnis praktiliselt proovile panna.

Tagasi
Kasutame küpsiseid. Selge!