AHHAA keskuse elusaalis on võimalik jälgida kümnete tuhandete laanekuklaste (Formica aquilonia) tegemisi-toimetusi. See on üks väheseid kohti Euroopas, kus saab siseruumides oma silmaga uudistada meie metsasanitaride igapäevaelu.

Tänu punase kilega kaetud pesaraamidele on võimalik näha läbilõiget looduslikust sipelgapesast ning sipelgaid häirimata jälgida ka pesa sisemuses toimuvaid askeldusi, sh tutvuda erinevate pereliikmetega ning hea õnne korral näha ka sipelgapere kuningannasid ja arenevat järglaskonda (sipelgamune, -vastseid ja -nukke).

Eksponaadi areenidel on see-eest võimalik uudistada sipelgate kõrgelt arenenud kalmistukultuuri ning jälgida sipelgate toitumist. Areenile paigaldatud kõrgkvaliteedilise liigutatava kaamera abil on aga võimalik vaadelda sipelgate toitumist ja omavahelist suhtlemist kuni 50 korda suuremalt!

Lisaks meie toredate giidide õpetustele ootab külastajate uudistavaid pilke ka eksponaadi juures asuv sipelgateemaline multimeediaprogramm, mis tänu teksti-, video- ja pildimaterjalile annab hea ülevaate sipelgate elust nii tagasihoidlikumale kui ka uudishimulikule külastajale.

Aga kas Sina teadsid, et sipelghape on suurepärane sääsetõrjevahend? Tule AHHAAsse ning saa veelgi rohkem põnevaid teadmisi sipelgate elu kohta!

Eksponaadi eesmärk on äratada inimestes huvi sipelgate kui kõrgelt arenenud sotsiaalsete loomade vastu ning tõsta inimeste teadlikkust metsakuklaste kaitsmise ja kasulikkuse osas.

Tutvu kindlasti ka sipelgaprojekti raames valminud temaatiliste töö- ja infolehtedega:

AHHAA sipelgaprojekti rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus. Projekti käigus valminud materjalid on mittetulunduslikel eesmärkidel vabalt kasutatavad.

Lisainfo

AHHAA sipelgate kohta saad lisaks lugeda meie blogist. Meie sipelgatest on juttu ka 4. aprillil 2013 eetris olnud osas ETV saatesarjast "Püramiidi tipus". Huvilised saavad AHHAA sipelgapesa uudistada järgnevas videos (alates 23:09).

Sipelgate toomine AHHAAsse 2015. aastal

Fotode autor: Kristina Kravets

Tagasi
Kasutame küpsiseid. Selge!