1.-2. klassile


ÕPPEPÄEV: MÕÕTMINE

Mõõdame AHHAA eksponaate (ja arutame, millistes ühikutes neid üldse mõõta saab). Lisaks tutvume šokolaadilaboris matemaatika magusama poolega ja arvutame iidsete maiade süsteemi järgi.

Õppekavaga seotud teemad õppepäeval:

 • mõõtmine ja tekstülesanded (matemaatika)
 • loodusnähtused, mõõtmine ja võrdlemine (loodusõpetus)

ÕPPEPÄEV: GEOMEETRIA

Proovime magnetite abil kätt geomeetrias ja ehitame põnevaid kujundeid. Otsime AHHAA näitusesaalist erinevaid geomeetrilisi kujundeid ja mustreid ning arutame, kuidas nende abil joonistada.

Õppekavaga seotud teemad õppepäeval:

 • geomeetrilised kujundid (matemaatika). Õpilane eristab lihtsamaid geomeetrilisi kujundeid (punkt, sirge, lõik, ring, kolmnurk, nelinurk, ruut, ristkülik, viisnurk, kuusnurk, kera, kuup, risttahukas, püramiid, silinder, koonus) ja nende põhilisi elemente ning leiab ümbritsevast tasandilisi ja ruumilisi kujundeid.


ÕPPEPÄEV: MEELED SELGEKS!


Meelteteemalises töötoas paneme mänguliselt proovile kõik oma meeled. Koos giidiga katsetatame saalides erinevate AHHAA eksponaatidega (kõikuv tunnel, peegellabürint, Amesi tuba jne), mis panevad proovile nii meie meeled kui taju. Üheskoos arutame, mis see taju on ning kuidas meie aju üldse toimib ja infot töötleb.

Õppekavaga seotud teemad õppepäeval:

 • inimese meeled ja avastamine (loodusõpetus)


ÕPPEPÄEV: TIBUST KANAKS


Uurime tibude igapäevaseid toimetusi AHHAA tibulas ning saame teada, kuidas tibude ja kanade eest hoolitseda. Piilume ovoskoobiga areneva muna sisse. Arutame, milliseid tingimusi vajab muna haudumiseks, mis on inkubaator ja mille poolest haudemunad erilised on. Õpime, kuhu teeb tibu munas augu, et välja pääseda ja miks on munakoor täpiline. Arutame, kes veel koduõuel elada võiksid ja kuidas need loomad tibudega ja inimesega seotud on.

Õppekavaga seotud teemad õppepäeval:

 • Organismid ja elupaigad (loodusõpetus). Koduloomad (kanad), toitumine ja kasvamine.


ÕPPEPÄEV: SALAPÄRANE VESI

Uurime Punase mere akvaariumit ja selle asukaid. Vaatame mikroskoobiga soolakristalle, meritähte, koralle ja teisi huvitavaid objekte. Segame kokku erineva soolsusega veekogude veenäidiseid ja võrdleme neid. Lisaks katsetame üheskoos AHHAA keskuses olevaid vee ja vedelikega seotud eksponaate.

Õppekavaga seotud teemad õppepäeval:

Organismid ja elupaigad, organismide rühmad ja kooselu (loodusõpetus).


Lisainfo ja registreerimine

 • AHHAA-õppe broneerimiseks palume võtta ühendust aadressil booking@ahhaa.ee või telefoninumbril 5749 4878.
 • Õppepäeva palume broneerida vähemalt üks kuu enne soovitud aega.
 • Õppepäevale on oodatud eeskätt 1-2 klassi õpilased.
 • Minimaalne grupi suurus on 12 last.
 • Õppepäeva alguskellaajaks on võimalik valida 9.30 (lõppaeg 11:40) või 10.20 (lõppaeg 12:30). Õppepäeva algusesse on arvestatud ajavaru riietumiseks ja tualeti kasutamiseks, lõppaeg on õppepäeva kokkuvõtva osa lõppemise aeg.
 • Pärast õppepäeva lõppu saavad õppepäeval osalejad jääda keskust külastama.