Koolidele


Teaduskeskus AHHAA võõrustab suurima heameelega kõiki kooli- ja lasteaiagruppe üle Eesti! 

Grupisoodustus hakkab kehtima alates 12 inimesest ning piletihind on 11 € inimese kohta.

Soodustus kehtib vaid broneeritud tellimustele. Iga 10 õpilase kohta saab üks õpetaja keskusesse tasuta (NB! Tasuta sissepääs ei kehti töötubadele ega planetaariumikülastusele).

Gruppidele pakume keskuse lühitutvustust koos giidiga. Lisaks soovitame broneerida kohad planetaariumietendusele (4 €/in) ning töötuppa (3 €/in). Planetaarium mahutab korraga kuni 20 inimest (+5 lisakohta) ning etendus kestab 25 minutit. Töötuppa mahub korraga 10-25 osalejat (sõltuvalt töötoast), kestvus 30-45 minutit. Osalejate miinimumarv töötoas on 10 inimest. Selleks, et saaksime teile pakkuda just teie poolt soovitud külastusaega, tuleks broneerimissoovist teada anda vähemalt 7 päeva enne soovitud aega.

Lisaks majakülastusele ootame koole ja lasteaedu osa võtma põnevast uurimuslikust AHHAA-õppest, kus teaduskeskuse võimalusi kasutades viiakse läbi terve sisukas koolipäev.


Täpsem broneerimisinfo on kirjas allpool.

Uuri erinevate võimaluste kohta lähemalt vasakul asuvast menüüst!

Eripakkumised koolidele

Uurimuslik AHHAA-õpe

Mis on AHHAA-õpe? Uurimusõppepäeval võtame vaatluse alla mõne huvitava objekti või nähtuse, viime läbi põnevaid katseid ning teeme nende põhjal järeldusi ja üldistusi. AHHAA-õpe on üles ehitatud riikliku õppekava läbivatele teemadele ja on seostatud loodus- ning inimeseõpetuse, bioloogia, geograafia, keemia, füüsika ja matemaatika ainekavadega. Järgime avastusõppe põhimõtet, et õppijale ei ole tarvis ette anda selliseid teadmisi, mida ta tegutsemise käigus ise avastada saab.

Loe lähemalt AHHAA-õppe lehelt.

3.-12. klassi õppepäevad koosnevad kolmest osast:

  • juhendatud laboratoorne tegevus 
  • iseseisvad uurimusülesanded näitusesaalides (6-liikmelistes töörühmades)
  • temaatiline teadusteatri etendus, TÜ meditsiinikollektsioonid, planetaariumietendus või töötuba

1.-2. klassi ootab ees töötuba ja saaliülesanded.

Planetaariumiprogramm koolidele

Meie planetaariumietenduste seast soovitame koolidele eelkõige järgmisi: "Lendame kosmosesse", mis sobib ka nooremale koolieale ning "Avastades Universumit", mis sobib õpilastele alates 12. eluaastast.


Loe planetaariumi ja etenduste kohta lähemalt siit.

Etendusi saab tellida eesti keeles ning see maksab 4 €/in.

Tasuta ekskursioon TÜ meditsiinikollektsioonide näitusele!

Alates 1. veebruarist 2013 on kõigil AHHAA külastajatel unikaalne võimalus uudistada Tartu Ülikooli üliharuldast arstiteaduskonna meditsiinikollektsiooni, mille vanim eksponaat pärineb aastast 1803. Koos majapiletiga pakume 5.-12. klassidele tunniajast tasuta näitust tutvustavat ekskursiooni. Lisainfo leiab SIIT.

Broneerimine

Meiega saab ühendust võtta tööpäeviti kell 9-17.
tel 515 6766
e-post tellimus@ahhaa.ee

NB! AHHAA-õppe tellimusi saab broneerida (ja lisainfot küsida) telefoninumbril 5749 4878 või e-posti aadressil oppetellimused@ahhaa.ee

NB! Broneeringu esitamine ei ole tellimuse kinnitamine! Meie administraator vastab broneerimissoovile ning kas kinnitab selle või pakub lahendusi sobivate alternatiivide leidmiseks, kui valitud ajal ei ole võimalik teie gruppi vastu võtta.

Maksmine

Külastuse eest on võimalik tasuda kahel viisil:

  • Kohapeal sularahas või kaardigaNB! Sujuvama ja kiirema piletimüügi huvides palume piletiraha grupiliikmetelt enne keskusesse jõudmist kokku koguda ning tasuda terve grupi eest korraga.
  • Pärast külastust arvega – sel juhul tuleb külastuspäeval kindlasti kaasa võtta garantiikiri (maksja andmetega, allkirjastatud) ning anda see keskuse kassasse.

Toitlustus


Teaduskeskuse teisel korrusel asub kohvik Newton, kus on loodud soodsad lõunamenüüd spetsiaalselt kooligruppidele. 

Kohvik on avatud keskuse lahtiolekuaegadel (P-N 10-19 ja R-L 10-20).

Tellimused:

NB! Toitlustus tuleb broneerida vähemalt 2 tööpäeva enne AHHAA külastust

Kadi Leppik
Tel. 5666 8532
E-post:  kadi@toiduproff.ee

Lisainfo

  • Keskuse fuajees asuvad lukustatavad hoiukapid, mille kasutamiseks on tarvis 1 € münti (kapp tagastab mündi pärast kapi kasutamise lõpetamist).
  • Parkimine AHHAA keskuse ees asuvas bussiparklas on koolibussidele kolm tundi tasuta. Tasuta parkimiseks tuleb kassast küsida parkimiskaart ning asetada see täidetuna bussi tuuleklaasile. Sõiduautoga AHHAA külastajatele on parkimine tasuta.

Lisasoodustused

Kui oled AHHAAs käinud, siis mine kindlasti ka Aura veekeskusesse! Sama päeva AHHAA piletiga on Aura külastus sulle 20% soodsam! Soodustus kehtib veepargi või terviseklubi piletile.