AHHAA tootekataloog

AHHAAlt saab osta mitmesuguseid lõbusaid, ent täiesti teaduslikke eksponaate. Need on valmistanud meie ekspositsioonimeistrid ja paljud tooted on seetõttu täiesti ainulaadsed. Kõikide eksponaatidega saab teaduskeskuses kohapeal tutvuda.

Eksponaadid sobivad nii avalikku kohta kui kontorisse. Need on töökindlad ja nendega kaasneb kaheaastane garantii. Eksponaatide hinnad ja tarneaeg võib muutuda vastavalt kliendi soovidele.

Lisainfo ja tellimine: pilvi.kolk@ahhaa.ee

Tooted

Tagurpidi tõukeratas

Jalgrattaga sõitma õppimine nõuab omajagu harjutamist. Võiks ju arvata, et tõukerattaga on asi märksa lihtsam? AHHAA tagurpidi tõukeratas on aga hoopis isevärki ja sellega võib tekkida raskusi ka vilunud rattasõitjal. Nimelt pöörab esiratas end vastupidises suunas sellele, kuhu juht lenkstange keerab. Selle eksponaadi abil saad järele proovida, kui osav rattur sa tegelikult oled!

Hind: 1695 € + km  
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Reoskoop

Reoskoopiline vedelik paikneb õhukeses silindris. Silindrit keerutades näitab vedelikust peegelduv valgus seal tekkivaid erinevaid pööriseid. Muutes keerutamise kiirust muutub ka tekkiva pöörise kuju ja olemus. Visuaalset ilu pakkuv sinine eksponaat on külastajate suur lemmik, sest nagu ka piltidelt näha, on iga tekitatud keeris omanäoline ning muudab tervet üldpilti.

Hind: 1950 € + km
Tarneaeg: alates neljast nädalast

3D trips-traps-trull

Kõik on seda mängu paberil mänginud, kuid hoopis uue elamuse annab see siis, kui proovida vastast võita kolmedimensioonilises trips-traps-trullis. Eksponaat koosneb 3×9 punasest, rohelisest ja kollasest pallist. Korraga saavad mängu mängida 2-3 inimest. 

Mängu eesmärk on täpselt selline, nagu tavaliseski trips-traps-tullis: saada kolm sama värvi palli ühte ritta. AHHAA versiooni muudab eriliseks aga see, et lisaks tavakombinatsioonidele võib siin ridu moodustada läbi erinevate tasemete - olgu see siis ülevalt alla, vasakult paremale või diagonaalis.

Hind: 1050 € + km
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Tilkur

Stroboskoopilises valguses "peatatud veetilgad". Lõbus eksponaat näitab strobovalguses nirisevat vett. Muutes valguse sähvimise kiirust saab voolava vee muuta väikesteks piiskadeks – aga kas see juhtub ka päriselt või on tegemist optilise illusiooniga?

Hind: 548 € + km
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Plasmapall

Gaasiga täidetud klaaskera keskel asub elektrood, mida saab vooluvõrku ühendatuna laadida. Elektrood annab pidevalt elektrilaenguid ning tänu gaasile levivad arvukad erksavärvilised plasmakiired kera keskmest välispinnani. Pannes oma käe kupli lähedale (või selle pinnale) saab laengute suunda ja asukohti ise muuta.

Hind: 630 € + km (diameeter 400mm)
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Lainevann

Lained saavad liikuda nii vees, õhus kui ka maapinnas. Meile on ilmselt kõige tuttavam lainete levimine vees, sest siis on neid kõige paremini näha. Samas jääb järve või mere ääres viibides enamasti arusaamatuks see, kuidas lained tekivad. Lainevanniga katsetades saab selle aga hõlpsasti järele uurida. Vannis on salapärased vedelikud, mis liiguvad aegluubis: tänu sellele on lainete moodustumist eriti lihtne jälgida!

Hind: 3450 € + km
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Tähepusled: H-, T- ja M-täht

Kuigi kirjutama õpitakse juba varajases nooruses, paneb see eksponaat proovile ka kõige paremad kirjaoskajad. Trikiks on käesoleval juhul see, et tähtede tegemiseks pole vaja mitte niivõrd lingvistilisi oskusi, vaid ruumilist mõtlemist. Erinevad tähed on tehtud mitmeks väiksemaks tükiks ja proovida saab H-, T- ja M-tähe kokku panemist.

Hind: 128 € + km (üks täht)
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Mäesuusasimulaator

Maailmas ainulaadne simulaator, mis tekitab külastajas tunde, nagu olekski ta päriselt mägedes ja vuhiseks mitukümmend kilomeetrit tunnis suuskadel. Eksponaat annab realistliku tunnetuse sellest, kuidas mäesuusad töötavad ning sellest, mis tunne on sõita slaalomit.

Hind: 39 000 € + km
Tarneaeg: üks nädal

Pista pea kasti

Kuuest peeglist koosnev eksponaat tekitab mitmekordsete peegelduste abil erinevaid mustreid. Selle hiiglasliku kaleidoskoobi sisse saab piiluda mõlemalt poolt. Tänu korrapäraselt paigutatud peeglisüsteemile on kõik tekkivad kujundid kaunilt sümmeetrilised.

Hind: 1575 € + km
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Laserlaud

Mis on laser?  Valgusallikas, mis edastab ühtlase lainepikkuse ja -tugevusega valgust. See eksponaat näitab lihtsalt, ent efektselt, kuidas laser töötab.

Läbipaistvas silindris on erineva suuruse ja kujuga klaaskehad ning nende keskel omakorda laser. Silindrit pöörates läbib laserkiir klaasitükke ning tekitab nauditava valgusmängu. Täpsemalt vaadeldes saab jälgida, kuidas muutub laserkiire teekond ja peegeldus erineva kujuga klaaskehadega kokku puutudes.

Hind: 2775 € + km
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Interaktiivne liivakast

Selles suures liivakastis saab igaüks kujundada maapinda just nii nagu soovib: rajada kanaleid, kaevata järvesid, kuhjata kokku künkaid ja mägesid! Spetsiaalne arvutiprogramm kuvab liivale tõelise topograafilise kaadi. Nii on hästi näha, kuidas kõrgemad piirkonnad on seotud veekogude asukohtade ja kujuga ja kuidas maakaartidel tõelist maastikku kujutatakse.

Hind alates: al. 6720 € + km
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Polaroididisko

Polaroid kujutab endast õhukesele alusele (tsellofaanile või läbipaistvale plastmassile) kantud valgust polariseeriva dikroidse kristalse aine (näiteks herapatiidi) kihte. See eksponaat koosneb LCD-ekraanist ning polaroidkiledest moodustatud "kunstiteosest" mis eraldi võetuna on mõlemad must-valged. Vaadates aga läbi pööratava polaroidketta ekraanile, avaneb aga värviline võlumaailm.

Hind: 3675 € + km
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Mullitaja

Kolmest eksponaadist koosneva mullitamisekspositsiooni abil saab erineva viskoossusega vedelikesse õhumulle pumbata. Erineva suurusega paisuvad, tõusvad ning üksteist taga ajavad mullid pakuvad kena värvilist vaatemängu. Eksponaati saab osta kogu komplektina (kõik mullitorud koos), aga ka torude kaupa eraldi.

Hind: 3150 € + km (1tk)
Tarneaeg: alates neljast nädalast

Kasutame küpsiseid. Selge!