Boosting Science Education at School


Teadusõppeasutused Eestist, Itaaliast, Kreekast ja Rumeeniast panevad pead kokku oma kohalike koolidega, et kõik koos vahetada, arendada ja levitada parimaid teadusõppemeetodeid. Fookuses on uurimuslik õpe (inquiry based learning), mis tõotab lastele rohkem katsetusi ja rohkem avastusi just neid huvitavatel suundadel. Teaduskeskus AHHAA kohalik partner on Tamme Gümnaasium. Tegemist on Erasmus+ programmi poolt rahastatud kaheaastase projektiga (oktoober 2017 – oktoober 2019).  

Igas riigis viidi läbi neljapäevane õpetajakoolitus, millest võtsid osa kõikide partner-riikide esindajad ning kus tutvustati, millega asutused igapäevaselt tegelevad ning kuidas nad uurimuslikku õpet rakendavad. Koolituste järel valmis ühine parimate uurimusliku õppe praktikate raport ning hulgaliselt õppevideoid

Projekti eestvedaja on Cristina Ceccarelli mittetulundusühingust Associazione Euphoria (Itaalia). 

Projekti AHHAA-poolne esindaja on projektijuht Sander Kask, e-posti aadressiga sander.kask@ahhaa.ee


Projekti ajakava:

detsember 2017 - esimene partnerkohtumine Itaalias

veebruar 2018 - õpetajakoolitus Rumeenias

aprill 2018 - õpetajakoolitus Itaalias

juuni 2018 - teine partnerkohtumine Kreekas

oktoober 2018 - õpetajakoolitus Kreekas

jaanuar 2019 - õpetajakoolitus Eestis

märts 2019 - kolmas partnerkohtumine Rumeenias, raporti valmimine

august 2019 - neljas partnerkohtumine Eestis

 

Õppevideod

Vaata meie Youtube’i kanalilt 20 õppevideot ja muid näiteid, kuidas partnerid oma koolides ja asutustest teaduslikke katseid teevad ja üritusi läbi viivad.

Õppevideod on loodud Rumeenias, Itaalias, Eestis ja Kreekas ning näitavad, kuidas õpilastega läbi viia lihtsamaid eksperimente. Teemad on näiteks staatiline elekter, pendlid, Coca Cola + Mentos, 3D-printimine jne.  

Videotel on eestikeelsed subtiitrid ja põhjalikum õpetus videokirjelduses! Mitmed õppevideod haakuvad ka AHHAA tegevuskaartidega.   


Boosting Science Education at School Youtube’i kanal asub siin 

Facebook

Ole kursis Boosting Science uudistega! Jälgi meie Facebooki lehte aadressil www.facebook.com/boostingscienceatschool/


Parimate praktikate raport

Boosting Science õppevideotega käib käsikäes partnerite poolt loodud raport, mis sisaldab detailseid juhiseid nende samade 20 eksperimendi kohta. Lisaks leiab raportist uurimusliku õppe meetodi selgituse, partnerriikide koolisüsteemide võrdluse ja muud huvitavat. Lae raport alla siit.