Laupäeval, 14 jaanuaril kutsume kõiki AHHAAsse robootikapäevale! 

Jälgi legorobotite maavõistlust, meisterda töötubades ise roboteid, naudi vahvaid teadusteatri etendusi, õpi vingeid tantsuliigutusi NAO-robotitelt ja tee tutvust AHHAA enda roboti Oskariga. Sissepääs AHHAA majapiletiga.

Sel päeval on AHHAAs kohal ligi 300 Eesti parimat noorrobootikut. Robotivõistluse jaoks tuleb meeskondadel ehitada ja programmeerida autonoomne LEGO robot. Võistluse eesmärk on lahendada erinevaid ülesandeid ja koguda võimalikult palju punkte. 

Lisaks peavad õpilased esitlema uurimustöö projekti, mis on igal aastal seotud konkreetse teemaga. Sel korral on võistluse teema “Loomade liit”. Noored võtavad oma roboteid meisterdades aluseks inimeste ja loomade vahelise koostöö selliselt, et muuta mõlemate elukeskkonda paremaks ja turvalisemaks. 

Kõigil majakülastajatel on võimalik AHHAA tehnoloogiasaalis lemmikrobotitele kaasa elada. Lisaks kutsume sind osa võtma sumoroboti programmeerimise, kiirete LEGOautode ning võidusõiduautode töötubadest. 

AHHAA Teaduspoes on sel päeval kõik HexBug robotputukad 10% soodsamad! 

Robootikapäeva üritustele pääseb AHHAA majapiletiga. 

KAVA: 

 • 11 Töötuba “Meisterdame sumoroboteid”.
  Sinu käsutuses on sumoroboti baasmudel, mida on tarvis LEGO juppidega täiustada. Eesmärk on lükata teine robot ümber või esimesena ringist välja. Töötuba lõppeb võistlusega, parimatele on auhinnad. Sobib alates 8. eluaastast.
 • 12 Töötuba “Ehitame kiireid roboteid!”
  Kasutades LEGO WeDo 2.0 komplekti saad ehitada maailma kiireim robot. Selleks tuleb kasutada hammasrattaid, rihmülekandeid ning teadmisi loodusõpetusest. Kõigil on võimalus proovida ja katsetada ning leida oma viis kiireima roboti ehitamiseks. Töötuba lõppeb kiirendusvõistlusega! Sobib alates 5. eluaastast.
 • 13 Teadusteater
 • 13 Töötuba “Meisterdame tolmuroboti”
  Ehita mikromootoriga töötav iseliikuv roboti, kes võib vabalt põrandalt või kapiservalt tolmu pühkida. Tee elu lihtsamaks!
 • 15 Teadusteater
 • 15.30 Töötuba “LEGO võidusõiduauto”
  Kas oled kunagi käru või mõne muu veereva asjaga mäest alla lasknud? Mida peab tegema, et sõit kestaks kaua ning võimalikult kaugele? Selles töötoas ehitad sa LEGO klotsidest just sellise mudeli! Kui sinu mudel veereb mäest alla sõites kõige kaugemale, saad auhinna! Sobib alates 9. eluaastast.
 • 16.30 Töötuba “Meisterdame sumoroboteid”
 • 17 Teadusteater


Sissepääs majapiletiga.
Kava võib muutuda.