Jõuluteemalised töötoad

Jõuluajal (1. detsembrist 14. jaanuarini) korraldame meie teaduskeskuses erilisi jõuluteemalisi töötube. Valmista LED-lambiga lumehelbeke või toitev talvekreem, saa teada, kuidas pühad maitsevad, meisterda linnukestele söödav kingitus ning tunne kõigi oma meeltega jõulude hõngu.

Üksikkülastajale on töötoad tasuta, gruppidele on ettetellimise korral hind 3 € inimese kohta koos majapiletiga või 5 € ilma majapiletita. Kui soovite tellida AHHAA töötube meie majast väljapoole, siis tuleb arvestada sellega, et meie väljasõidu hinnad algavad 360 eurost.

Lisainfo E-R kell 9-17
tel: 515 6766   
e-post: tellimus@ahhaa.ee

NB! Broneeringu esitamine ei ole tellimuse kinnitamine! Meie administraator vastab broneerimissoovile ning kas kinnitab selle või pakub lahendusi sobivate alternatiivide leidmiseks, kui valitud ajal ei ole võimalik teie gruppi vastu võtta.

1. Särtsu täis kuuseehe

Vahel lähevad juuksed elektrit täis või saad esemetelt särtsu ja eriti palju juhtub seda just talvel. Selles töötoas valmistame ise jõuluehte ja paneme sinna "särtsu" sisse - uurime lähemalt staatilist elektrit!

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab ~30 minutit
Vanuse alampiir 5 a, soovitame alates 7. eluaastast

2. Suur sula

Kas tead, miks talviti teedele liiva ja soola puistatakse? Kuidas saab kõige kiiremini jääd sulatada? Miks me kasutame talviti lukusula? Kuidas saab miski, mis ei ole soe, jääd sulatada?

Nendele ja paljudele muudele küsimustele leiad vastuse selles töötoas

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab ~45 minutit
Vanuse alampiir 5 a, soovitame alates 7. eluaastast

3. Talvine kreem

Kreeme, salve, geele ja losjoone tarvitati ilmselt esmalt ravieesmärgil ja neid segasid kokku apteekrid. Ka tänapäeval tarvitatakse neid laialdaselt, lisades segudesse vajalikke ravimeid. Kes on proviisor, kes on farmatseut ja millega nad tegelevad? Selle töötoa jooksul tutvud salvi valmistades pisut lähemalt salapärase apteegieluga!

Grupi suurus on 10-20 inimest, töötuba kestab 30-45 minutit, soovitame alates 10. eluaastast


4. Kingitus linnukestele

Ilmselt kavatsed jõululaupäeval oma kõhu heast-paremast täis süüa. Mida aga teevad linnukesed? Kust nemad külmal talvepäeval toitu leiavad? Meisterdame üheskoos lindudele pilkupüüdva maiuspala, mida neile jõuluks kinkida! Lisaks kinkimise rõõmule saad ise eemalt piiluda, kes sinu maiuspala peale kohale lendavad.

Grupi suurus on 10-20 inimest, töötuba kestab 45-60 minutit, soovitame alates 7. eluaastast


5. Jõulušokolaad

Kuidas maitsevad jõulud? Nagu piparkoogid? Äkki hoopis kaneeli või piparmündi moodi? Selles töötoas valmistame ise isuäratavat šokolaadi ja muudame selle jõulupärasemaks - igaüks saab valida just oma lemmiknüansiga maitse! Samuti piilume maailma ühe populaarseima maiustuse ajalukku.

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 45 minutit, vanuse alampiir 5 a, soovitame alates 7. eluaastast.


6. Jõuluseebilabor

Meid ümbritsevad seebid, šampoonid, pesupulbrid jne. Kuidas nad kõik toimivad? Sukeldume üheskoos seebikeemia salapärasesse ja esmapilgul segasena paistvasse maailma. Avastusretke aitab nauditavaks muuta seebimassist seebile lisatav jõulune aroom. Muuseas, kas tead, kuidas me lõhnu tunneme? Kõige lõpuks teeme ka ise vahutavat ja hästi lõhnavat seepi!

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab ~45 minutit
Vanuse alampiir 5 a, soovitame alates 9. eluaastast


7. Mandariini DNA

DNA on nagu retsept, mis sisaldab kogu vajalikku informatsiooni selle kohta, missugused me välja nägema peaksime – meie juuksed, silmad, nina ning isegi aju. Kõikidel elusolenditel on DNA – nii loomadel kui ka taimedel ning me oleme kõik oma geneetilise materjali poolest nendega mingil määral sarnased. Kumma DNA on meile lähedasem – banaani või sääse oma? Selles töötoas eraldame DNAd mandariinist ja vaatame seda oma silmaga!

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 30 minutit, vanuse alampiir 7 a, soovitame alates 10. eluaastast.