Jõuluteemalised töötoad

Jõuluajal (1. detsembrist 14. jaanuarini) korraldame meie teaduskeskuses erilisi jõuluteemalisi töötube. Valmista LED-lambiga lumehelbeke või toitev talvekreem, saa teada, kuidas pühad maitsevad, meisterda linnukestele söödav kingitus ning tunne kõigi oma meeltega jõulude hõngu.

Üksikkülastajale on töötoad tasuta, gruppidele on ettetellimise korral hind 3 € inimese kohta koos majapiletiga või 5 € ilma majapiletita. Kui soovite tellida AHHAA töötube meie majast väljapoole, siis tuleb arvestada sellega, et meie väljasõidu hinnad algavad 360 eurost.

Lisainfo E-R kell 9-17
tel: 515 6766   
e-post: tellimus@ahhaa.ee

NB! Broneeringu esitamine ei ole tellimuse kinnitamine! Meie administraator vastab broneerimissoovile ning kas kinnitab selle või pakub lahendusi sobivate alternatiivide leidmiseks, kui valitud ajal ei ole võimalik teie gruppi vastu võtta.

UUS! 1. Talvine hõrgutis

Selles töötoas räägime taimedest ja suhkrutest ning valmistame toitaineterikkaid piparkoogimaitselisi pallikesi või batoone (kuju saab igaüks ise valida), mis sobivad nii veganitele kui ka gluteenitalumatutele! 

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab ~45 minutit
Vanuse alampiir 5 a, soovitame alates 7. eluaastast


UUS! 2. Särtsu täis kuuseehe

Vahel lähevad juuksed elektrit täis või saad esemetelt särtsu ja eriti palju juhtub seda just talvel. Selles töötoas valmistame ise jõuluehte ja paneme sinna "särtsu" sisse - uurime lähemalt staatilist elektrit!

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab ~45 minutit
Vanuse alampiir 5 a, soovitame alates 7. eluaastast

3. Suur sula

Kas tead, miks talviti teedele liiva ja soola puistatakse? Kuidas saab kõige kiiremini jääd sulatada? Miks me kasutame talviti lukusula? Kuidas saab miski, mis ei ole soe, jääd sulatada?

Nendele ja paljudele muudele küsimustele leiad vastuse siin töötoas.

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab ~45 minutit
Vanuse alampiir 5 a, soovitame alates 7. eluaastast

4. Talvine salv

Kreeme, salve, geele ja losjoone tarvitati ilmselt esmalt ravieesmärgil ja neid segasid kokku apteekrid. Ka tänapäeval tarvitatakse neid laialdaselt, lisades segudesse vajalikke ravimeid. Kes on proviisor, kes on farmatseut ja millega nad tegelevad? Selle töötoa jooksul tutvud salvi valmistades pisut lähemalt salapärase apteegieluga!

Grupi suurus on 10-20 inimest, töötuba kestab 30-45 minutit, soovitame alates 10. eluaastast


5. Kingitus linnukestele

Ilmselt kavatsed jõululaupäeval oma kõhu heast-paremast täis süüa. Mida aga teevad linnukesed? Kust nemad külmal talvepäeval toitu leiavad? Meisterdame üheskoos lindudele pilkupüüdva maiuspala, mida neile jõuluks kinkida! Lisaks kinkimise rõõmule saad ise eemalt piiluda, kes sinu maiuspala peale kohale lendavad.

Grupi suurus on 10-20 inimest, töötuba kestab 45-60 minutit, soovitame alates 7. eluaastast


6. Jõulušokolaad

Kuidas maitsevad jõulud? Nagu piparkoogid? Äkki hoopis kaneeli või piparmündi moodi? Selles töötoas valmistame ise isuäratavat šokolaadi ja muudame selle jõulupärasemaks - igaüks saab valida just oma lemmiknüansiga maitse! Samuti piilume maailma ühe populaarseima maiustuse ajalukku.

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 45 minutit, vanuse alampiir 5 a, soovitame alates 7. eluaastast.


7. LED-jõuluehe

Kuidas vooluring kokku panna? Kuidas teha nii, et lampi saaks sisse ja välja lülitada? Milline jõuluteemaline lambivari ehitada, kas peegeldav või hajutav? Seda saadki selles töötoas katsetada!

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 45 minutit, vanuse alampiir 5 a, soovitame alates 7. eluaastast.