Näitused

AHHAA näitused avavad ukse uute teadmiste maailma!

Üle veerand sajandi on AHHAA oma külastajate närve kõditanud teema- ja püsinäitustega. Igal kevadel ja sügisel vahetuv teemanäitus pakub teadushuvilistele meeliergutavaid kogemusi ja kamaluga uusi teadmisi.

Kas teemanäitused nagu „Ahhaa, foobiad!“, „Ahhaa, sport!“, „Ahhaa, anatoomia!“ või „Ahhaa, gravitatsioon!“ kõlavad tuttavalt? Need on vaid käputäis näitustest, mida veerandsaja aasta jooksul külastajatele tutvustanud oleme.

Teemanäitused on põnevad ja täiesti uudseid teadmisi pakkuvad, praktilise lähenemisega – pane käed külge ja katseta, kuidas eksponaat käitub – ning alati väikese vimkaga, et oleks lõbus. Sest teadus on lõbus!

Ei saa mainimata jätta, et teemanäitused on eksklusiivsed. Külastajad saavad nendega tutvuda üksnes poole aasta jooksul. Igal kevadel ja sügisel võtab teemasaalis võimust uus kaasahaarav ajutine näitus, mis pakub peadpööritavaid seiklusi ja uudseid teadusteadmisi. Püsinäituste saalidki ei jäta külastajat puudutamata. Millised on sipelgate ja tibude igapäevased toimetused? Kas kõik eksootilised kalad on värvirikkad? Milliseks kujuneb foto, kui pildistamishetkel lõhata õhupall? Kas peegellabürinti läbida on käkitegu? Prindime mustri hoopis... vette? Vabalt! Kõik on võimalik.

Ahhaa, dinosaurused!

Ahhaa, dinosaurused! - nad on tagasi! Astu sadu miljoneid aastaid ajas tagasi ning avasta dinosauruste imeline maailm!

Fuajee

Lisaks näitusesaalidele leiad hulgaliselt vahvaid eksponaate ka AHHAA fuajees. Seikle peegellabürindis, lahenda tähepuslesid ja teisi mõistatusi ja uuri ennast kõverpeeglitest! Fuajee aknal asub ka hiiglaslik Newtoni õunapuu, mida on kõige parem vaadata üldse õuest (AHHAA Turu tänava poolselt küljelt).
NB! Kõik meie eksponaadid ei mahugi majja ära. Nii saab teaduskeskuse ees uudistada õhus seisvat veekraani ja raketi Ariane maketti (päris-Ariane on Euroopa Kosmoseagentuuri rakett, mis 2020. aastal kosmosesse lendas), proovida päris sõiduauto maast üles tõsta ja ronida hiigelpingile, kuhu mahub ära peaaegu terve klassitäis inimesi!

Tehnoloogiasaal

Sõida jalgrattaga kõrgel saali kohal, tee endast lõhkeva õhupalliga pilti ja uuri kodumasinaid seestpoolt.

Lisaks ootavad sind AHHAA tehnoloogiasaalis kõikuv tunnel ja salapärased varjueksponaadid. Samuti saad siin sõita Münchauseni tornis kõrgele saali kohale või tiirutada peadpööritavas estronautide treeningseadmes.

Elusaal

Tutvu sipelgate ja tibude igapäevatoimetustega, uudista eksootilisi kalu, trüki veeprinteriga põnevaid mustreid ja tekita aurukeeriseid. 

AHHAA elusaal on ainuke koht maailmas, kus saab siseruumis jälgida 20 000 metsakuklase igapäevaseid toimetusi. Lisaks on siin 6000-liitrine akvaarium Punase mere kalade, korallide ja teiste mereelanikega. Kui sul on õnne, siis võib meie tibulas just sinu silme all kooruda järgmine tibu!

Tartu Ülikooli meditsiinikogud

Ainulaadne pilguheit inimese anatoomiale. Näitusel saab ülevaate kogu inimkehast ja vanim eksponaat on pärit lausa aastast 1803!

AHHAA tehnoloogisaali 2. korrusel saab tutvuda Tartu Ülikooli ajalooliste meditsiinikollektsioonidega. Unikaalne näitus annab ülevaate kogu inimese kehast, näha saab nii terveid organeid kui ka erinevate haigusnähtudega preparaate.