Avastamisrõõmu kõigile!
AHHAA teaduskeskuse eesmärk on väärtustada õppimist, pakkudes kõigile avastamisrõõmu.
Teaduskeskuse asutajad on Tartu Ülikool, Haridus- ja Teadusministeerium ja Tartu linn.
AHHAA põhiülesanne on
teaduse tutvustamine laiale avalikkusele. Tänaseks on AHHAA üritusi külastanud enam kui kolm miljonit igas
vanuses inimest. AHHAA ajaloo ja varasemate näituste kohta loe lähemalt siit.
AHHAA Tartu kesklinnas asuvas majas saab vaadata ja ise järgi proovida erinevaid eksponaate, osaleda unikaalses kerakujulises planetaariumis toimuvatel filmiseanssidel, meisterdada töötubades ja vaadata etendusi teadusteatris. AHHAA-sse on oodatud igas vanuses külastajad, et veeta sisukas ja tegutsemist täis päev.
AHHAA missioon
AHHAA missiooniks on teadmistepõhise mõtteviisi kujundamine pakkudes avastamisrõõmu. AHHAA neli põhiväärtust on teadmistepõhisus, ägedus, professionaalsus ning sõbralikkus. AHHAA on originaalne ja uuenduslik, meie tegevus põhineb faktidel, teadusel ja kogemusel. Väärtustame haridust, oleme usaldusväärne partner ning avatud uutele ideedele.
AHHAA visioon
AHHAA
visioon on olla eelistatuim teadushariduslik külastuskeskus
Baltimaades igale vanusegrupile. AHHAA-s on põnevad näitused, populaarsed
temaatilised sündmused, atraktiivne püsiprogramm eesti, vene, inglise ja läti
keeles.
Rahvusvaheline koostöö
AHHAA on rahvusvaheliselt tunnustatud koostööpartner mitmes organisatsioonis. AHHAA kuulub Põhjamaade Teaduskeskuste Assotsiatsiooni (NSCF) juhatusse. Lisaks on AHHAA tegev ka Euroopa Teaduskeskuste Organisatsiooni (ECSITE), Euroopa Teadusfestivalide organisatsioonis (EUSEA) ja Rahvusvahelises Planetaariumide Ühingus (IPS).
Peale selle on AHHAA (olnud) tegev mitmes rahvusvahelises projektis nagu näiteks projekt PLACES, mis hõlmas koostööd 69 erineva Euroopa linna vahel ja kestis aastani 2014. AHHAA poolt projekti käigus tehtud töö tulemusena omistati Tartule 2015. aasta alguses Euroopa teaduskultuuri linna tiitel.