LIVE: Teekond läbi universumi

Planetaarium
Etendusele pääseb alates 5. eluaastast!
Sissepääs eraldi piletiga
25 min
Vanusele 5+
Toimumisajad
Rändame koos läbi Universumi: alustame oma koduplaneedilt, Maalt, külastame mitmeid teisi päikesesüsteemi planeete, nende kaaslaseid ning inimeste loodud satelliite ja kosmosesonde.
Seejärel lendame edasi lugematu arvu tähtede keskele, imetleme Linnuteed ja teisi galaktikaid ning rändame kuni nähtava Universumi servani.

Live-etenduse viib algusest lõpuni läbi planetarist ise ning etenduse sisu saab kohandada publiku soovidega. Tuleb vaid küsida, mida näha ja kuulda soovite! Tavaline live-etendus sisaldab lühikest ülevaadet öisest tähistaevast, reisi läbi Päikesesüsteemi ning Linnutee galaktika ja laiema Universumi tutvustust.

AHHAA planetaristid oskavad etendusi läbi viia eesti, inglise, vene ja läti keeles, kuid igal konkreetsel päeval sõltuvad etenduste keeled parajasti tööl olevast planetaristist. Seetõttu ei pruugi olla võimalik soovitud päeval soovitud keeles live-etendust pakkuda. Kõige kindlam on teha eelbroneering.

AHHAAs kohapeal

Või võta ühendust tellimus@ahhaa.ee või telefonil 515 6766

Veel planetaariumietendusi

FILM: Satelix

Satelliidid on meiega alati – alates hommikul ärkamisest, teekonnast kooli, tööle või reisile ning ka siis kui peaksime õhtul peredega aega veetma. Need on meie ööune valvurid ning juhatavad meie autodele ja mobiiltelefonidele teed, võimaldavad ennustada ilma ning on loendamatutel muudel viisidel kasulikud.

FILM: Võidujooks kosmosesse

„Võidujooks kosmosesse“ on esimene Eestis toodetud täiskuppel-planetaariumifilm, mis viib vaataja läbi inimkonna kosmoseajaloo algusaastate, kus tänase koostöö asemel toimus pingeline võidujooks USA ja NSVLi vahel, mille eesmärgiks nii riiklik propaganda kui ka tehnoloogiline üleolek.

FILM: Varjatud universum

Planeedid, tähed ja kõik muu, mida näha ja katsuda saame, moodustab Universumist kõigest 5%. Millest koosneb ülejäänud 95%? Selles filmis uurime galaktikates leiduvat nähtamatut tumeainet, mis koos salapärase tumeda energiaga moodustavad 95% Universumist.

PERE: Dinosaurused: ellujäämise lugu

Stella, nagu peaaegu kõik lapsed, on dinosaurustest vaimustunud. Ta teeb kooli jaoks ettekannet, mis räägib nende väljasuremisest. Kuu, tark ja maagiline õpetaja esitab paeluva küsimuse: mis siis, kui dinosaurused polegi täielikult välja surnud?