AHHAA bänd pakub publikule põnevat šõud!

„Kõik oli vinge. Seljas kandsime AHHAA oranže kitleid ja üles astusime lahedate trikkidega – lämmastikuga tehtud udu, samuti ei puudunud hiiglaslikud mullid ja laval võis näha ka tulemõõkadega

„Kõik oli vinge. Seljas kandsime AHHAA oranže kitleid ja üles astusime lahedate trikkidega – lämmastikuga tehtud udu, samuti ei puudunud hiiglaslikud

mullid ja laval võis näha ka tulemõõkadega vehklemist. Meil tuli kõik hästi välja,“ kirjeldavad AHHAA bändi liikmed viimast esinemist Rock Cafes.

Hiljuti osalesid ahhaakad Tallinnas firmabändide konkursil ja järgmisel nädalal esineb AHHAA ansambel turundusbändide võistlusel Turundusrock 2013, kus nad lubavad publikule pakkuda meeldejäävat etteastet.

Rock Cafes esineti nimega Ann Fatman & Big Brown Butterfly, mida bänd kasutab väljaspool AHHAA-d, kuid esindades teaduskeskust, tutvustavad ahhaakad ennast MuhAHHAA nime all.

AHHAA bändi koosseisu moodustavad teaduskeskuse töötajad – Annika Vesselov, kaksikvennad Matiss ja Martins Briedis ning Artjom Golovko. Bändiliikmete ametikohad AHHAA teaduskeskuses varieeruvad projektijuhi assisteerimisest kuni giiditööni välja. Noormehed töötavad AHHAA-s giididena ja tutvustavad teaduskeskuse külastajatele eksponaate. Lisaks giiditööle viivad Artjom, Matiss ja Martins läbi teadusteatri etendusi, mille eesmärk on anda vaatemänguliste etteastete abil ülevaade sellest, kuidas toimivad loodusseadused. Annika töötab igapäevaselt projektijuhi assistendina, kuid osaleb samuti teadusteatri etenduste tegemisel.

Noortel muusikutel kulub suurem osa ajast AHHAA teaduskeskuses töötamisele, kuid töö kõrvalt jääb aega samuti muusika ja bändiproovide tegemiseks AHHAA keldris, mis on hea kajaga ruum.

Muusikaga tegeletakse peamiselt sellel põhjusel, et see annab võimaluse eneseväljenduseks, saab astuda välja igapäevarutiinist ja jagada esinemise feelingut ka publikuga. „Muusika on kirsike kogu sellele elule. Ma ei kujuta enda elu ettegi, kui ma ei mängiks kitarri,“ arutleb bändi liige Matiss.

Bändi sünnilugu

Bänd Ann Fatman & Big Brown Butterfly sai alguse 2012. aasta oktoobrikuus, kui avastati, et AHHAA töökollektiivis on palju muusika- ja pillihuvilisi. Esialgu mängisid koos muusikat vennad Matiss ja Martins, seejärel liitus noormeestega Annika ja viimasena ühines bändiga Artjom.

Ahhaakad räägivad, et bändi nimi on kõikide ühislooming ja koosneb tegelikult kahe bändi nimest. „Nimi Ann Fatman on sellest ajast, kui hakkasin muusikat tegema ja tegin YouTube’i sellise nimega konto. Mulle hakkas Ann Fatman meeldima ja nii see jäi,“ räägib Annika. Nimi Big Brown Butterfly on Martinsi ja Matissi poolt välja mõeldud. Lõpuks otsustati kaks nime kokku panna ja nii sündiski Ann Fatman & Big Brown Butterfly.

Kuulsad lood ja kaverid

Ahhaakate repertuaari moodustavad rokk- ja popmuusika, samuti bluus ja mõnikord mängitakse ka rock’n’rolli. Bänd on esinenud Genialistide klubis, Trehvis, kohvikus Armastus ja kõige viimane esinemiskoht oli Tallinnas Rock Cafe.

Inspiratsiooni muusika tegemiseks saadakse teadusest, elust ja inimestelt, kellega kohtutakse.

Praegu kuulub bändi Ann Fatman & Big Brown Butterfly muusikalise tegevuse hulka suures osas tuntud lugude kaverdamine, kuid viimasel ajal on hakatud rõhku panema ka omaloomingule, sest bändil on ette näidata üks enda kirjutatud armastusteemaline lugu, mis pole veel YouTube’i jõudnud. Laulusõnad on kirjutanud Annika.

Ahhaakate eesmärk pole kuulsate esitajate lugusid kopeerida, vaid nad soovivad tuntud lauludele läheneda omamoodi nüanssidega ja teha lugu enda omaks. „Kaverdame neid laule, mis on meie jaoks ägedad. Meil on oma nüansid muusika tegemisel, millele rõhume. Noodid on põhimõtteliselt samad, aga me muudame palju rütmikat. Näiteks alustame laulu palju vaiksemalt ja lõpetame kõrgemalt. Kui on rokklugu, siis teeme laulu üldse tšilliks,“ selgitavad Annika ja Matiss.

Bändi esimene võistlus

Neljapäeval, 28. veebruaril võttis Ann Fatman & Big Brown Butterfly osa konkursi Firmabänd 2013 eelvoorust, mis toimus Tallinnas Rock Cafes ja kus kanti ette neli lugu. Ahhaakate jaoks oli firmabändi konkurss esimene võistlus. „Meile anti nelja laulu esitamiseks aega 15 minutit. Valisime väga tuntud lood, millele sai publik kaasa karjuda, sest inimestele meeldib, kui nad loo ära tunnevad,“ räägib bändi solist Annika.

Noorte muusikute sõnul on AHHAA rokkbänd publiku poolt hästi vastu võetud, sest neid ei taheta lavalt ära lasta. „Mõnikord läheb rahvas päris hulluks. Viimane Rock Cafe kontsert oli

kindlasti kõige meeldejäävam esinemine. Vene poisid tulid meie juurde ja ütlesid, et me oleme lahedad,“ selgitab Matiss.

Rock Cafes toimunud esinemistega jäid bändiliikmed rahule, sest noored muusikud andsid endast parima. „Me pole professionaalne bänd, kuid tunneme end laval hästi ja soovime energiat publikuga jagada.“

Vaatamata energilisusele ja vabale olekule laval ei õnnestunud ahhaakatel Firmabänd 2013 eelvoorust edasi saada ja finaali pääseda. Žürii heitis noortele muusikutele ette liigset šõud.

Matiss arvab, et üheks miinuseks oli kindlasti see, et nad olid esimesed esinejad, rahvast oli klubis alguses vähevõitu ja inimesed polnud vastavas meeleolus. „Tegelikult olime žüriis pettunud, kuid saime Rock Cafes väga hea esinemiskogemuse. Teeme muusikat hingega ja enda vabast ajast,“ räägivad Annika ja Matiss.

Uus võimalus

13. märtsil osalevad ahhaakad turundusbändide konkursil Turundusrock 2013, mis toimub Tallinnas Cafe Amigos. Bänd astub üles MuhAHHAA nime all ja lubab suurt šõud – laval lahvatavad meetrise läbimõõduga tulelondid, plahvatavad õhupallid, süttivad jahupilved ja esinejad mattuvad lõputusse uttu. Tulge kõik bändile kaasa elama ja toetama!

Bändi koosseis:

Annika Vesselov – vokaal, kitarr

Matiss Briedis – kitarr, taustavokaal

Martins Briedis – trummid

Artjom Golovko – bass

 

Tegutseb 2012. aasta oktoobrikuust

Loo autor: Kaidi Koort, AHHAA praktikant