AHHAA esise väljaku ideekonkursi võitis töö „Tihnik“

Tartus AHHAA keskuse ees asuva platsi ideekonkursi võitsid Kristian Taaksalu ja Liina Soosaar ideega „Tihnik“, teist kohta jäid jagama tööd „Helicone“ ja „Elupuu“, kolmandale kohale „Armilla ja planeedid“. Maastiku eripreemia anti kavandile „Ante Iuventum“.

Tartus AHHAA keskuse ees asuva platsi ideekonkursi võitsid Kristian Taaksalu ja Liina Soosaar ideega „Tihnik“, teist kohta jäid jagama Pärt Ojamaa „Helicone“ ning Andres Kuura „Elupuu“, kolmandale kohale jäi Svetlana Saikina ideega „Armilla ja planeedid“. Maastiku eripreemia anti Erik Kalde kavandile „Ante Iuventum“. 

Teaduskeskus AHHAA juhatuse liikme Pilvi Kolgi sõnul osales konkursil kokku 13 erinevat ideed, mis pakkusid eriilmelisi lahendusi platsi muutmiseks. 

„AHHAA keskus jäi konkursi tulemustega väga rahule. Kindlasti võtame ühendust premeeritud tööde autoritega, et koos Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri- ja ehitusosakonnaga platsile sobiv lõpplahendus välja töötada,“ ütles ta. 

Esikolmikut pärjati rahalise preemiaga: esimese koha võitjaid premeeriti 1000 euroga, teisele kohale tulnute vahel läks jagamisele 500 eurot ja kolmanda koha omanikku auhinnati AHHAA aastapääsmega.  

AHHAA esise platsi konkursi eesmärk oli leida ideid interaktiivse kunstiteose loomiseks, mis pakuks avastamisrõõmu ja ahhaa-elamusi nii hoonest mööduvatele kui hoone ees aega veetvatele inimestele. 

Konkursile esitatud töödega saab tutvuda siit.