AHHAA Robolahingule annab hoogu tuntud kodurobotite maaletooja MyBot

6. novembril aset leidvale AHHAA Robolahingule paneb teiste hulgas õla alla ka erinevaid koduroboteid maale toov ettevõte FPL Trading OÜ. Seda kahe robottolmuimeja näol, mille oma võistluse auhindade hulka lisame. Tegemist on ettevõttega, kes lisaks eelpool mainitud robottolmuimejale müüb, paigaldab ja pakub hooldust ka robotmuruniidukitele.

Erineva otstarbega koduroboteid mõeldakse välja aina enam ning tänapäevaks on selline kodu, kus ühtegi mururobotit või tolmurobotit ringi ei vura, pigem haruldane.

Allikas: https://www.dreamstime.com/photos-images/robot-vacuum-puppy.html

Esimesed robottolmuimeja prototüübid jõudsid avalikkuse ette 1991. aastal Hitachi ja Sanyo poolt. Kuigi tehnoloogia oli olemas, võis esimest robottolmuimejat näha alles aastal 1996, mil Electrolux esitles oma Trilobite nimega robotit Uus koduabiline kasutas navigeerimiseks ultrahelilokaatoreid, tehes toale mööda seina ääri ringi peale ning arvestades seejärel ruumi pindala ning selle puhastamiseks vajamineva tööaja.

Selliste koduabiliste populaarsuse kasv on tahes-tahtmata tekitanud olukordi ning ka jäädvustusi, mis nii mõnelegi inimesele nalja võib pakkuda. Kui unustada maja uks lahti, võib robottolmuimeja välja ekslema minna ja sügisel lehti hakata aiast koristama või hoopiski suure hooga basseini sõita ja sinna uppuda. Samuti on tolmuimeja ja kodulooma kooslus omamoodi huvitav - leidub lemmikloomi, kes närivad automaatse koduabilise kohe katki või kes leiavad, et uus elanik on mugav transpordivahend.  

AHHAA Robolahingu toetamise kasuks otsustamine oli ettevõtte jaoks üpriski loogiliseks otsuseks. “Me müüme erinevaid koduroboteid ning sellised üritused nagu Robolahing aitavad pikas perspektiivis kindlasti valdkonna arengule kaasa. See omakorda tähendab, et see omab inimeste eludele positiivset mõju - alguses, läbi Robolahingu meelelahutusliku kuju, tulevikus aga panustavad loodetavasti mõned võistlusest osa võtnud meeskonnaliikmed kaasa ka innovaatilisemate toodete arendamisele,” leiab FPL Tradingu tegevjuht Sten Talviste.

AHHAA Robolahing leiab aset 6. novembril algusega 15.00 Kiviõli Keemiatööstuse tehasehoones, Ida-Virumaal. Pileteid saab osta Ticketeri vahendusel.

Robolahinguväljal näeme!