AHHAA-s möllasid Eesti ja Läti parimad robootikud

Laupäeval, 2. märtsil panid Tartu AHHAA-s robotivõistluse finaalis oma oskused proovile enam kui 200 Eesti ja Läti robootikut. Nende hulgast valiti välja parim meeskond, kes saab maikuus

Laupäeval, 2. märtsil panid Tartu AHHAA-s robotivõistluse finaalis oma oskused proovile enam kui 200 Eesti ja Läti robootikut. Nende hulgast valiti välja

parim meeskond, kes saab maikuus sõita MTÜ Robootika kulul Saksamaale ülemaailmsele robootikavõistlusele.

Tänavuse FLL-i teema oli „Lahendused eakatele“ – mõtiskleda sai vanavanemate, naabritädi ja teiste vanurite probleemide üle ning pakkuda välja uudne lahendus nende murede leevendamiseks.

Lustakas robot Nao

Päev otsa kestval võistlusel võtsid õpilased omavahel mõõtu robotimängus ja meeskonnatöös. Lisaks sellele pidid koolinoored esitama oma projekti žüriile ja disainima roboteid.

AHHAA külastajad said osaleda robootika töötubades ning tantsida koos lustaka robot Naoga, kes oli laste hulgas väga populaarne. „Robot Nao meeldis lastele hullult. Tegemist oli peaaegu 20 kilogrammi kaaluva robotiga,“ rääkis AHHAA giid Kristina Ots.

Samuti said teaduskeskuse külastajad näha Getter Jaanit, kes osales sündmusel žürii eriliikmena ning esitas ühe laulu. Kõikide piletiostjate vahel loositi välja tasuta robootikašõu ning hinnaline taastuvenergia legokomplekt.

Meistritiitel „Öökullidele“

Sellel aastal kujunes võistlus väga pingeliseks, sest võistlejate tase oli tugevam kui kunagi varem. Parimad robootikud valis välja asjatundlik žürii ja võistkondade tööd käis vaatlemas ka salakohtunik. Meistritiitli saavutas Tallinna Kristiine gümnaasiumit esindanud „Öökullid“, kes pälvis terve päeva tähelepanu oma kostüümidega – seljas kanti kollaseid veste ja peas valgeid ehituskiivreid. Öökullide juhendaja Lauri Vilibert jäi silma oranži vestiga ja nägi välja nagu legomehike. „Selle võistkonna puhul paistis silma väga hea meeskonnatöö, mida paljudel pole. Osalejad olid rõõmsad ja sõbralikud,“ iseloomustas Kristina Ots võitjaid.

Parim lätlaste meeskond oli Valka gümnaasiumi võistkond „Trollis“. Lätlased võtsid Eestis FLL-ist esimest korda osa ja korraldajad loodavad, et Läti hakkab tulevikus enda kodumaal sarnast üritust läbi viima. „Läti võistkonna tase oli väga tugev ja võrreldes poolfinaaliga oli meeskond palju edasi arenenud.“

FIRST LEGO League (FLL) on õpilastele vanuses 9-16 suunatud programm, mille eesmärk on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. Võistluse meeskonnad võivad koosneda kuni kümnest kooliõpilasest ja vähemalt ühest juhendajast, kuid tegu võib olla ka lihtsalt sõpradega, kes soovivad koos midagi toredat teha.

FIRST LEGO League kategooriate võitjad:

Loo autor: Kaidi Koort, AHHAA praktikant