Pane end proovile leiutajana!

Lp õpilased, lapsevanemad, õpetajad! Igast lapsest võib saada leiutaja ja igast lapsevanemast ning õpetajast auhinnaväärilise töö juhendaja! Haridus- ja teadusministri käskkirja kohaselt on 2012. aasta õpilasleiutajate riiklik konkurss välja

Lp õpilased, lapsevanemad, õpetajad!

Igast lapsest võib saada leiutaja ja igast lapsevanemast ning õpetajast auhinnaväärilise töö juhendaja!

Haridus- ja teadusministri käskkirja kohaselt on 2012. aasta õpilasleiutajate riiklik konkurss välja kuulutatud ning ootab osalejaid!

Konkursile kutsume osalema kõiki õpilasi esimesest kuni kaheteistkümnenda klassini. Sel aastal ootame taas niisugusied leiutisi, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme või kitsaskohti, konkreetset teemat seatud ei ole.

Ideid ja mõtteid erinevate probleemide lahendamiseks võite leida loodusest ja koolitundides õpitust. Näiteks takjanupp on andnud mõtte takjapaela loomiseks ning männikäbi soomuste avanemine olnud aluseks spordiriieteks kasutatavate materjalidele disainimiseks, sest soojaga soomused avanevad, külmaga aga sulguvad. Erinevad imepärased omadused on õhul ja veel, meid ümbritsevad mehaanika, optika ja palju muud huvitavat.

Tähtaeg: 31. oktoober 2012
Teema: Leiutised, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme või kitsaskohti.
Osalejad: Kõik leiutamishuvilised õpilased 1.–12. klassini
Auhinnafond: 25 950 eurot – rahalised preemiad ootavad parimaid leiutajaid ning parimate juhendajaid. Esemeline auhind on edukaimale koolile.

Konkursile esitatakse leiutised kolmes vanuserühmas:
1. vanuserühm – 1.–4. klass
2. vanuserühm – 5.–9. klass
3. vanuserühm – 10.–12. klass

Konkursi tingimused

Konkursile esitatav leiutis ei pea olema keeruline, aga ta peab olema uudne ja aitama lahendada mõne probleemi. Kõige vanema vanuserühma idee peab olema ka reaalselt teostatav.

NB! Hindamisele lähevad vaid need leiutised, mis on registreeritud, st mille kohta on täidetud elektrooniline osalemisvorm. Registreerimata töid ei arvestata.

Põhjalikuma info konkursi tingimuste, tööde esitamise ja nõuete kohta leiate konkursi kodulehelt http://www.etag.ee/teaduse-populariseerimine-2/opilasleiutajate-konkurss/

Konkurss toimub sel aastal juba viiendat korda, varasematel aastatel on esitatud kokku üle 2700 leiutise ligi 200 erinevast koolist. Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur, preemiafond tuleb Haridus- ja Teadusministeeriumist. Auhindu annavad ka AHHAA teaduskeskus, Energia Avastuskeskus ja Eesti Ameerika Suursaatkond. Varasemate konkursside tulemused leiate meie kodulehelt www.etag.ee/teadpop
Edukat mõttelendu ja head juhendamist!

Lisainfo

Tel 730 0335, 520 3270
Teaduse populariseerimise osakond
Eesti Teadusagentuur