Remont sulgeb kuuks ajaks AHHAA uksed

Teaduskeskus AHHAA sulgeb oma uksed külastajatele 7. jaanuarist 2. veebruarini, et viia läbi ulatuslikud remondi- ja renoveerimistööd ning muuta külastajakogemus edaspidi veel paremaks.

Teaduskeskus AHHAA sulgeb oma uksed külastajatele 7. jaanuarist 2. veebruarini, et viia läbi ulatuslikud remondi- ja renoveerimistööd ning muuta külastajakogemus edaspidi veel paremaks. 

AHHAA juhatuse esimees Andres Juur sõnas, et alates maja avamisest 2011. aastal on AHHAAs käinud ligi 1,8 miljonit inimest ning paratamatult ilmutab hoone mõningaid väsimuse märke. „Algselt projekteeriti maja vastu võtma poole vähem inimesi, kui AHHAAs igal aastal käib, seega on tark ühendada remont ka laiendustöödega.“ 

Juur märkis, et kuigi väljastpoolt keskusehoone suuremaks ei muutu, kolitakse osa personaliruumidest keldrisse, et teha rohkem ruumi kliendialale. „Remondi käigus suureneb garderoobikappide arv ning külastajate seas populaarne teaduspood saab ruumi juurde,“ tutvustas ta. “Värskema ilme saavad ka kogu fuajeeala ja teadusteater, uueneb tehnoloogiasaali põrand ja täiendust saab ventilatsioonisüsteem, et ka kõige kiirematel päevadel värsket õhku jaguks. 

Remondi käigus ei jää uuendamata ka AHHAA näituseala. Andres Juur rääkis, et püsiekspositsiooni lisandub kümmekond uut eksponaati, lisaks suureneb tehnoloogiasaali see osa, kus asuvad pimedust nõudvad eksponaadid. Isetegemise huvilised saavad juurde ka ühe laboriruumi. 

Teaduskeskus AHHAA renoveerimistööd toimuvad 7. jaanuarist 2. veebruarini 2019 ning tööde kogumaksumus on umbes pool miljonit eurot. Alates 3. veebruarist on maja ekspositsioonid taas külastajatele avatud. Kogu remont lõpeb 23. veebruaril, mil uued eksponaadid Eesti Vabariigi 101. sünnipäevaks koos värske ilme saanud majaga täies mahus avatakse. Maja sulgemise ajal on Tasku keskuse 2. korrusel avatud AHHAA teaduspood. 

Aastal 2018 külastas AHHAA-d pea 221 000 inimest, mis on keskuse kõigi aegade paremuselt teine tulemus.