Sel kevadel rongiga klassireisile AHHAA keskusesse ja ERMi!

Just praegu on hea aeg teha reisiplaane kevadisteks klassireisideks. Paku tänavu oma klassile midagi erilist ning võtke ette meeldejääv rongireis Tartusse AHHAA keskusesse ja Eesti Rahva Muuseumi!

Bussi tellimine on iga klassireisi juures arvestatav kulu. Lisaks on bussireisi planeerimine ka paras peavalu, sest ikka juhtub reisihuviliste hulgas haigestumisi. See aga tähendab, et plaanid tuleb ümbermängida ning tegelikult selgub kaasatulijate täpne arv alles väljasõidu päeval. Oleks ju palju mõnusam teele asuda nii, et lihtsalt astud rongi ja sõidad!

Rongireis on paljudele tänapäeva õpilastele eksootika, sest leidub küllaga peresid, kus liigeldakse pigem auto ja bussiga. Võib-olla on sinugi klassis isegi mõni selline õpilane, kellele see on elu esimene rongireis üldse!

Kui aga reisi organiseerijana muretsed, et kuidas pääseb Tartu rongijaamast edasi AHHAA keskusesse või Raadile ERMi, siis oleme selle probleemi sinu eest juba lahendanud: vaksalist tuleb istuda bussile nr 25 ja see viib su otse emba või kumba sihtkohta. Sama bussiga saab pärast muuseumi- või teaduspäeva rongijaama tagasi.

Tähelepanu, valmis olla, sport!

AHHAA teaduskeskuses avatakse 2. aprillil uus sporditeemaline näitus "Ahhaa, sport!", mis saab olema väga kaasahaarav. Traditsiooniliselt on see käed-külge näitus, kus saab asju päriselt katsetada ja kogeda. Spordihuvilisi maailma avastajaid ootab saalis üle tosina interaktiivse tuliuue eksponaadi.

Millistele küsimustele saab spordinäitusel vastused?

Näiteks kas tead, millise kiirusega lendab sinu visatud pall ja kui täpne see on? Kui mitu meetrit suudad sa vastu pidada lõputul mägironimisel? Või kas sinu hüppekõrgus võiks ligilähedalegi küündida maailmarekordile? Spordinäitus on täis põnevaid vastuseid küsimustele, mis võivad tulla ette tulla igapäevaelus või, vastupidi, mille peale sa just tavaelus üldse ei mõtlegi.

Tegutsemislusti jätkub siin kindlasti kogu päevaks. Oleks ju tore panna end proovile stardijoonel ja selgitada välja, kes on ikkagi kiirem. Võiks ka katsetada, kas laua all saab mängida jalgpalli ja kanalisatsioonitorus lauatennist! Või uurida, misasi on kehamassiindeks ja panna end proovile köietõmbamises!

See ei ole veel kõik: AHHAA teaduskeskuses saab päriselt ka isegi ajas rännata. Nimelt on siin kerakujuline tähekino, mis on korraga nii ajamasin kui kosmoselaev. Tähekino viib oma külastajad vabalt valitud paika Universumis ükskõik mis ajal. Siin on piiriks vaid inimkonna teadmiste ja loodusseaduste kirjeldamisvõime. Kindel on see, et päev AHHAAs jääb kauaks meelde ning sobib igas vanuses õpilastele.

ERMis on kunstikevad

Kui su klass on kunstihuviline ja armastab värve, siis võiks klassireisi sihtkohaks sobida Eesti Rahva Muuseum. Mais jõuab galeriis lõpule Miljard Kilgi ülevaatenäitus, juuni alguses avatakse sealsamas Lõuna-Eesti kunstnikke tutvustav „Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad“.

Ajutiste näituste saalis saab kuni 2. oktoobrini vaadata Eesti maalikunsti möödunud sajandi alguse tippteoseid. Siin on avatud näitus “Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist”. Väljas on meie tuntuima värvimeistri Konrad Mägi teosed, lisaks saab näha Ants Laikmaa, Nikolai Triigi, Ado Vabbe, Eerik Haameri, Endel Kõksi, Amandus Adamsoni kauneid ja kuulsaid maale.

Loomulikult kõlavad nende näitustega kokku ka ERMi tänavukevadised haridusprogrammid, kus kesksel kohal on värvirännak Eesti kunstiklassikas. Haridusprogramme leidub kõigile vanuseastmetele alates lasteaialastest kuni abiturientideni. Neis arutletakse eakohasel viisil värviteooria praktilise kasutamise võimaluste üle igapäevaelus. Kunstiteoste lähedalt uurimine ja võrdlemine arendab õpilastes värvide loova kasutamise oskust. Uued teadmised saab kohe ka muuseumitunnis praktiliselt proovile panna.

Kunstinäituste haridusprogrammi hind on 5 eurot osaleja ja see sisaldab ka piletit Enn Kunila kollektsiooni näitusele. Leia oma grupile vastavalt vanusele sobilik haridusprogramm siit:

Tellimine ja hinnainfo

ERM ja AHHAA teaduskeskus pakuvad kuni selle kooliaasta lõpuni rongiga saabuvatele õpilasgruppidele soodustust -20% piletihinnast. Soodustuse saamiseks hoidke alles rongipiletid ja näidake neid ERMi või AHHAA kassas.

Bussiliinil nr 25 väljuvad bussid mõlemal suunal 13 korda päevas. Ühe tunni sooduspilet õpilasele ja üliõpilasele maksab 51 senti (bussikaardi olemasolul). Bussijuhilt ostetud ühe tunni pilet maksab 2 ning ühe päeva pilet 2.11 eurot.