Teadlaste Öö juubelifestivalil korraldatakse 400 teadussündmust!

20.-25. septembrini toimuv 10. Teadlaste Öö Festival hõlmab tänavu rohkem kui 400 teadussündmust ja seda ligi 40 kohas üle terve Eesti.

20.-25. septembrini toimuv 10. Teadlaste Öö Festival hõlmab tänavu rohkem kui 400 teadussündmust ja seda ligi 40 kohas üle terve Eesti.  

Teadlaste Öö Festivali peakorraldaja Helin Haga sõnul tähendab kümnes sünnipäev seda, et tänavu pannakse veelgi rohkem rõhku sellele, et näidata, kuidas on Baltikumi suurim teadusfestival kümne aasta jooksul inimeste hoiakuid mõjutanud. 

„Nende kuue päeva jooksul tahame me kokku võtta dekaadi jooksul toimunud muutused. Tahame näidata seda, mis on teadusasutuste arengutes toimunud. 25. septembril ETV otse-eetris toimuvas „Teadlaste Öö“ erisaates toome esile mitmeid teadlasi, kes olid meiega kümme aastat tagasi ning vaatame, kuhu nad on jõudnud tänaseks,“ kirjeldas Haga. 

Et festivali jooksul toimub kokku rohkem kui 400 üritust, siis võib iga huviline endale midagi meelepärast leida. Esmakordselt toimub rahvusvaheline teadusteatrite konkurss SSIC’15, Tartu ülikooli lastekliinikusse kolib kaisukaruhaigla ja teistkordselt vallutavad Tartu isetegijad ning leiutajad, kes peavad isetegijate messi ehk Tartu Mini Maker Faire’i. 

„Ise tooksin välja ka teaduskohvikud, mis tänavu on levinud ka Tallinnasse; AHHAA maja taga parklas toimuva õuekino ja lisaks Tallinn Music Week’i tegijad, kes korraldavad täiesti erakordse kohtumise tippteaduse, punkroki ja koorilaulu vahel,“ sõnas festivali peakorraldaja. 

Festivali korraldamise juures hindab Haga kõige rohkem seda, kuidas ta saab oma silmaga näha inimeste kasvavat huvi teaduse ja sellega seotud sündmuste vastu. 

„Kuulutasime festivali läbi sotsiaalmeedia välja suuresti alles möödunud nädalal ja ausalt öeldes on tänaseks mitmete sündmuste pooled broneerimisajad täis. Selline positiivne tagasiside rõõmustab mind ülimalt,“ lisas ta. „Mentaliteet on selgelt muutunud ja positiivses suunas nii meie, AHHAA, kui ka Teadlaste Öö Festivali korraldava meeskonna jaoks. 

20.-25. septembrini aset leidev Teadlaste Öö Festival toimub tänavu juba kümnendat korda. Festival on ainus üle-eestiline teadusfestival ja ühtlasi ka kõige pikema traditsiooniga teadussündmus terves Baltikumis.  

Teadlaste Öö Festivali eesmärk on näidata, et teadus ümbritseb meid kõikjal ning seeläbi innustada noori teadushuvilisi oma eesmärke ellu viima. 

Festivali ametlik veebikodu – www.teadlasteöö.ee