AHHAA ja Aura ühinevad!

Täna kirjutasid Teaduskeskus AHHAA ja Aura veekeskuse juhid koos Tartu linnapea Urmas Kruusega alla ühinemislepingule, mille alusel need kaks asutust liituvad 1. septembril 2013. „Tartu linnale kuuluv Aura veekeskus

Täna kirjutasid Teaduskeskus AHHAA ja Aura veekeskuse juhid koos Tartu linnapea Urmas Kruusega alla ühinemislepingule, mille alusel need kaks asutust

liituvad 1. septembril 2013.


„Tartu linnale kuuluv Aura veekeskus ning Tartu linna sihtasutus teaduskeskus AHHAA tegutsevad sarnase eesmärgi nimel ning enamik nende külastajaid kattuvad, mistõttu on majandusliku rentaabluse huvides mõistlik need asutused ühendada,“ kommenteeris nii AHHAA kui ka Aura nõukogu esimees, Tartu abilinnapea Argo Annuk.

Alates 1. septembrist 2013 saavad kõik AHHAA külastajad minna sama piletiga Aurasse ning vastupidi. Ühiskeskuse pilet jääb vastavalt külastuse kellaajale ja päevale vahemikku 5-10 eurot. Kahe maja vahele hakatakse tunnelit ehitama juulis 2013, kui Auras on kollektiivpuhkus ning maja on külastajatele suletud.

„See on kaua kaalutletud ja põhjalikult läbimõeldud otsus,“ ütles Aura keskuse juhataja Kairi Ustav. „Kuna Auras on pidevaks probleemiks ülerahvastatus, siis on AHHAAga liitumine meile pääseteeks.“ „AHHAA tunnuslause on „Mõtleme mänguliselt!“ ning just nii me olemegi selle otsuse puhul tegutsenud, luues veel ühe lisaväärtuse, miks AHHAAsse ja Aurasse tulla,“ ütles AHHAA juhataja Andres Juur.

AHHAA- ja auravahelise tunneli projekti autor on arhitektuuribüroo Künnapu ja Padrik ning sisekujundusprojekt valmis büroos Laika, Belka & Strelka. Tunneli maksumus jääb vahemikku 1,2 miljonit eurot ning see kaetakse AHHAA 2012. aasta omatulu arvelt.

Ühisasutuse nimeks saab AHHAA, Aura! ning asutuse juhatus laieneb kolmele liikmele. AHHAA, Aura! juhatusse hakkavad 1. septembrist kuuluma praegused AHHAA juhatuse liikmed Pilvi Kolk ja Andres Juur ning Aura juhataja Kairi Ustav.

Tunneli projekti näeb Tartu linna kodulehelt: http://www.tartu.ee/data/aatrium_veekeskus.jpg
AHHAA ja Aura ühinemise puhul korraldatud avapeo pilte näeb siit: http://ahhaa.fotoring.eu/?attachment_id=1341

Lisainfo: Argo Annuk, AHHAA ja Aura nõukogu esimees, Tartu abilinnapea tel: 736 1224, 553 5729