Töötubades valmisid nii unversumid kui kellad

Tartu Raekoja platsil asuvatest töötubadest vahendab muljeidAHHAA vabatahtlik Madle Timm: „Kaks Maad põrkasid omavahel kokku, siis nad kõrbesid natuke ja siis tekkis Kuu,“ selgitas väike Kaur planeetide töötoas universumi

Tartu Raekoja platsil asuvatest töötubadest vahendab muljeid
AHHAA vabatahtlik Madle Timm:

„Kaks Maad põrkasid omavahel kokku, siis nad kõrbesid natuke ja siis tekkis Kuu,“ selgitas väike Kaur planeetide töötoas universumi saladusi.

Samal ajal kleepis tema väike õde Paula tähtede kujutisi ruumilisele ajajoonele. Tartu Raekoja platsil asuvas väikeses teaduskuplis said lapsed lisaks meisterdamisele kuulda ka universumi tekkimise teooriad ja huvitavaid fakte planeetide kohta.

Ka kõrvallaua lapsed ei jäänud alla ning vilkad käed ehitasid tähekella, värvisid numbrilaudu ja panid seiereid paika. Uudistama ja meisterdama olid tulnud nii suured kui väikesed, algselt mõeldud "ah vaatan hetke, et mida nad siin teevad" kujunes nii mõnelegi pooletunniseks kaasahaaravaks meisterdamistööks.

Lisaks mitmetele töötubadele toimusid teaduskuplis ka erinevad teadusteatrid, mis inimesi ligi meelitasid ja mille paugud ja leegid ka telgist kaugemal olevatele linnakodanikele märkamatuks ei jäänud.

Huvilisi jagus ka infotelki ja selle kõrval "õhus rippuvale" kraanile, mille töötamise kohta tundsid huvi nii kooliõpilased, ümbruses patrullivad politseinikud kui ka õnnelikud, kuid väsinud sportlased, kes peale linnasprinti oma võistlustelki suundusid.

Loodetavasti tiksuvad nüüd nii mõneski toas endavalmistatud kellad, mis annavad teada, millal on uuesti aeg sammud järgmsisesse töötuppa või teadusteatrisse seada.

Lõpetuseks mõtiskluseks küsimus pisikeselt teadushuviliselt, kes päris, kuidas töötoa läbiviija nii palju universumi kohta teab.

„Kust sa nii targaks said?“

"Ma käisin koolis."

„Aga kes see tark selle kooli välja mõtles?“