5. novembril toimub Dvigateli vagunitehases robootikasündmus AHHAA Robolahing, kus suurel kuulikindlal areenil võitlevad elu ja surma peale mitukümmend kaugjuhitavat võitlusrobotit. Lahingule lisavad pinget areenilt purskuvad tuleleegid, areeni põrandast kerkivad kirved ja muud üllatused. Jagatakse tasuta jäätist ja karastusjooke.  

Robolahing toimub juba kuuendat korda. Peakorraldaja Kaimo Kukk ütles, et võistlustulle astuvad robotid, mille eesmärgiks on üksteist kahjutuks teha, kasutades selleks erinevad relvi, näiteks löökriistu, terasid või ketassaage. Robotid asuvad mõõtu võtma kahes kaalukategoorias: kuni 29,9 kg ning 30-55 kg. “Seekordne Robolahing on märkimisväärne nii oma erilise asukoha kui ka pealtvaatajate nii suure hulga tõttu,” kommenteeris Kukk. 

Võitlusrobotid on ehitanud ja programmeerinud erinevad tehnoloogiaettevõtted, tudengid, robootikaringide lapsed ja sõpruskonnad. “Osa roboteid on osalenud juba mitmed aastaid ja on iga aastaga muutunud aina tugevamaks ning kvaliteetsemaks,” kommenteeris peakorraldaja Kaimo Kukk. “Võistlusel puudub kindel favoriit, seega on kõik võimalik, sest ka kõige kindlamal võitjasoosikul võib otsustaval hetkel aku tühjaks saada või relv tõrkuda. Robolahing ei ole üksnes kolm tundi kestev masinamadin, vaid selles on suur osa strateegial ja nutikusel,” lisas Kukk.  

Sündmusele on tulemas 1800 pealtvaatajat ja uksed avatakse kell 15 ning robotid sööstavad areenile kell 16.  

Eelmüügist ostes maksab pilet 16, kohapeal 20 eurot, lisainfo www.robolahing.ee 

Tagasi