AHHAA noorteõhtud

Projekt "Teaduskeskus AHHAA NOORTEÕHTUD III kooliastme õpilaste keskkonnateadlikkuse tõstmiseks“ on valminud Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Projekt raames korraldati Teaduskeskuses AHHAA kaks noorte filmimeistrite ööd 2015. aasta oktoobris ja novembris. Noorteõhtute eesmärgiks on innustada noori vanuses 13 kuni 16 eluaastat keskkonnateemadel aktiivselt kaasa mõtlema ja tegutsema. Antud eesmärgini jõuti AHHAAle iseloomulike interaktiivsete käed-külge tegevuste kaudu.

Toimunud filmimeistrite öö käigus said noored olla nii režissööri, operaatori kui ka näitleja rollis ning ise luua keskkonnateemalise animatsiooni stsenaariumi. Filmi loomise kogemusi ja parimaid nippe jagas noortele Eesti kuulus filmitegelane ja režissöör Rasmus Merivoo, kes avas filmimaailma seni avaldamata telgitaguseid.

Esimese noorteõhtu käigus valmis kümme erinevat animatsiooni, mis keskenduvad jäätmekäitluse problemaatikale ja nutikatele lahendustele. Valminud animatsioonidega saab tutvuda siin: www.youtube.com/playlist?list=PLuitFgP25x3ECOQCaCPUWk0Q89nYDdmGj

Teine noorteõhtu käsitles lähemalt energiamajandust ja selle tulevikku. Valminud filmid on leitavad siit: www.youtube.com/playlist?list=PLuitFgP25x3FFClqwHE6-LO9_o0GrXaDN