Ahhaa, elektriautod!

28. juunil 2013 avas Teaduskeskus AHHAA Eesti esimese elektriautode demokeskuse, kus külastajad saavad võrrelda elektri- ja sisepõlemismootoriga autosid ning ka ise elektriautoga proovisõitu teha!

Näitus asub AHHAA tehnoloogiasaalis. Peamine eksponaat on interaktiivne elektriauto simulaator, mille rooli, pedaalide, käigukasti ja erinevate lülitite abil on võimalik kohapeal autosõitu simuleerida. Masina tuuleklaasile kuvatakse realistlik pilt, mis reageerib autojuhi igale juhtimisvõttele.

Näitusel on ka elektriauto kiir- ja tavalaadimise eksponaat, millega on võimalik panna auto vooluvõrgust laadima. Eksponaatidega seletatakse lihtsas keeles lahti, kuidas toimivad elektriauto mootor ja ülekandesüsteem ning kuidas laetakse akusid.

Lisaks on külastajate käsutuses Nissan Leaf ja Mitsubishi i-MiEV, millega on võimalik proovisõitu teha.

NB! Proovisõit tuleb ette broneerida vähemalt 7 päeva. Broneerimiseks palume ühendust võtta e-posti aadressil tellimus@ahhaa.ee või helistada telefonil 515 6766.

Proovisõit

  • Proovisõidu õigus on kõigil, kes omavad kehtivaid juhilube ja kellel on vähemalt 2-aastane sõidukogemus
  • Elektriautoga sõita soovija peab sõlmima AHHAA keskusega auto kasutamise lepingu ning esitama koopia oma juhilubadest. Koopiaid saab teha keskuses kohapeal
  • Proovisõidu aeg inimese kohta on 30 minutit.
  • Elektriautod on külastajatele proovisõidu tegemiseks saadaval E-P keskuse lahtiolekuaegadel.

Elektriautode ekspositsioon jääb AHHAAsse 2017. aasta lõpuni.

LISAKS! Vaata videot demokeskuse avamise kohta, mis oli Kanal 2 Reporteris eetris 28. juunil ja loe AHHAA elektriautode kohta ka 1. juuli Tartu Postimehest.

AHHAA elektriautode ekspositsioon on üks osa 2011. aastal alustatud elektromobiilsuse programmist (ELMO), mille peamine eesmärk on populariseerida keskkonnasõbralikku ja uudset transpordiviisi. Projekt on valminud koostöös KredExiga.

Fotod: Kristina Kravets