JÄLJERADA

JÄLJERADA hõlmas endas AHHAA kui targa maja võimaluste näitamist: püsiekspositsioonile rajati lisandused ja üles pandi kolm õpperada

Teaduskeskus AHHAA keskkonnateadlikkuse õppeformaat JÄLJERADA on Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel teostatud projekt, mis sai alguse 2013. aasta veebruarikuus ja lõppeb ametlikult 2014. aasta juuni esimeses pooles.

JÄLJERADA hõlmab endas AHHAA kui targa maja võimaluste näitamist, sest püsiekspositsioonile rajatakse lisandused ja pannakse üles kolm õpperada: vee-, energia- ning jäätmerada, mida iga külastaja saab giidi toel või iseseisvalt tundma õppida. Rajad kulgevad läbi AHHAA teaduskeskuse (peamiselt esimese korruse) ruumide ning nende põhiosa moodustavad laest rippuvad, huvitavate faktidega rajamärgised ning radade lõpus paiknevad infostendid.

Iga raja juurde kuuluvad interaktiivsed ja praktilised eksponaadid (sh plasttaara kogumiskast, soojustusvahendite

näidiseksponaat ja videopult) ning infomaterjalid (töölehed lasteaialastele, algkoolile, põhikoolile, gümnaasiumile ja ka täiskasvanuile). Töölehtede lahenduskäigud on kättesaadavad projektijuhi käest.

Õpetajavihik on välja töötatud õpetajate töö hõlbustamiseks ja JÄLJERAJAl saadud kogemuse kinnistamiseks (vihiku tellimiseks palume pöörduda projektijuhi poole). Lisaks on iga raja tarbeks välja töötatud töötoad – jäätmete liigiti sorteerimise töötuba „Prügi jäätmeteks!“, joomiskõlbliku vee omadusi tutvustav töötuba „Vägev vesi“ ja hoonete energiasäästlikku soojustamist käsitlev töötuba „Kliimakasiino“.

Mängulisust lisavad JÄLJERAJALE kolm projekti tarbeks loodud videoklippi, mis selgitavad lustlikul moel elektrienergia päritolu, vee olemust ning keskkonnasäästu nippe.


Lisainfot projekti ja jaotusmaterjalide kohta jagab
projektijuht Helin Haga, helin.haga@ahhaa.ee, 735 5092

Loe JÄLJERAJA kohta ka meie blogist!