Sündmuste arhiiv

Näitused

Ajutine näitus Kuni 3. november 2019

Ahhaa, võidujooks kosmosesse!

Esimene inimene kosmoses, esimene inimene Kuul, esimene inimene...Marsil?!? Kui kaugele on võimalik minna ja kes jõuab esimesena kohale? 

Uus koguperenäitus ootab sind alates 4. maist AHHAAs!

AJUTINE NÄITUS Kuni 22. märts 2020

Ahhaa, teaduse tuum!

AHHAA uuel näitusel kohtub vingete eksponaatide tuumik päris tuumateadusega! Keeruta ennast oravarattas ja inimgüroskoobil ning uuri, kuidas CERNis maailma parimaid osakesi põrgatatakse.

Eriüritused

Eriüritused Kuni 1. september 2019

AHHAA saab 22-aastaseks!

1. septembril kutsub AHHAA sind oma sünnipäevale! Sissepääs sündmustele AHHAA majapiletiga. Valmista ise suussulavat jäätist ja šokolaadi, tee mulle ja söö sünnipäevakringlit.

Eriüritused Kuni 7. september 2019

Septembri vaatlusõhtud AHHAAs

6.-7. septembril uudistame kasvavat Kuud, hiidplaneete Jupiteri ja Saturni ning hea õnne korral ka süvataevaobjekte. Osalemine tasuta!

Eriüritused Kuni 7. veebruar 2020

Sooduspakkumine lasteaedadele: piletid -50%

AHHAA kutsub külla kõige väiksemad sõbrad ehk lasteaia- ja lastehoiurühmad. 6. jaanuarist 7. veebruarini 2020 on keskuse külastamine lasteaedadele 50% soodsam! Pakkumine kehtib broneeritud lasteaiagruppidele.

Eriüritused Kuni 14. veebruar 2020

Valentinipäeva eriseansid AHHAA planetaariumis

Suur Vanker, Väike Vanker ja paljud teised populaarsed tähtkujud on saanud oma nime Vana-Kreeka peajumala Zeusi armuseikluste järgi. Sel valentinipäeval pühendame planetaariumis kaks eriseanssi just Zeusiga seotud tähtkujumüütidele!
25 min Vanusele 14+

Eriüritused Kuni 1. märts 2020

Ahhaa, vaheaeg on vahva!

22. veebruarist 1. märtsini ootab sind AHHAAs põnev bioloogia- ja anatoomiateemaline eriprogramm. Osavõtt keskusepiletiga

Eriüritused Kuni 30. august 2020

Augusti vaatlusõhtud AHHAAs

28.–30. augustil saab vaadelda õhtutaevas paistvat kasvavat Kuud koos Jupiteri ja Saturniga ja erepunast Marssi. Kui taevaolud on head, võib näha kaugeid gaasihiiglasi Uraani ja Neptuuni. Eriti kanged vaatlejad võivad oodata umbes kella 2-ni hommikul, mil tõuseb ereda koidutähena nähtavale Veenus

Eriüritused Kuni 5. juuli 2020

Eesti jäätise päev AHHAAs

Pühapäeval, 5. juulil ootab 300 kiiremat AHHAA külastajat TASUTA AHHAA popkornijäätis Balbiinolt! Lisaks toimub muhe eriprogramm, millest saab osa AHHAA majapiletiga.

Eriüritused Kuni 2. veebruar 2020

Jaanuari ja veebruari vaatlusõhtud AHHAAs

27. jaanuarist 2. veebruarini saab AHHAA katusel uudistada kasvavat Kuud, Veenust ja põnevaid süvataevaobjekte. Osalemine tasuta!

Eriüritused Kuni 27. juuni 2020

Juuni vaatlused AHHAAs

Meie teleskoobid töötavad ka valgetel öödel! 26.-27. juunil saab katusel uudistada kasvavat poolkuud, hiidplaneete Jupiteri ja Saturni ning muudki põnevat! Osalemine tasuta

Eriüritused Kuni 19. juuni 2020

Kuu ja Veenuse kattumise vaatlemine AHHAAs

19. juuni päeval saab näha päris haruldast sündmust, kuidas Kuu katab Veenuse. Tule AHHAA katusele vaatama!

Eriüritused Kuni 25. september 2020

Lavatäis teadust!

Reedel, 25. septembril ootab sind AHHAAs traditsiooniliselt Teadlaste öö! Seekordne sündmus toob AHHAAsse veel rohkem teadusteatreid: sind üllatavad viis tipptegijat lausa kolmel laval!

Eriüritused Kuni 30. mai 2020

Mai vaatlusõhtud

29.-30. mail kell 21-00 ootame sind AHHAA katusele õhtutaevast vaatlema - nüüd lausa kolme teleskoobiga!

Eriüritused Kuni 26. september 2020

Septembri vaatlusõhtu AHHAAs

2020. aasta sügistaevas kuulub planeetidele – neid paistab taevas õhtust kuni hommikuni. Kannatlikel vaatlejatel on võimalik ühe ööga ära näha kõik Päikesesüsteemi planeedid peale Merkuuri!

Eriüritused Kuni 25. jaanuar 2020

Särtsakas perepäev

Tartu Loodusmaja ja AHHAA kutsuvad vahvale energiateemalisele perepäevale!
Uus!

Eriüritused Kuni 19. august 2020

Teaduslaager "Ahhaa, teeme toiduga teadust!"

Uus!

Eriüritused Kuni 25. september 2020

Tulevikutoidu konverents "Mis me homme sööme?"

Miks läheb kolmandik maailma toidust prügisse ja kuidas seda vältida? Kas GMO-d ja taimekaitsevahendid on head või halvad? Ja kas tulevikus oleme me taimetoitlased või kõigesööjad? Ja...mida me siis üldse sööme?
Uus!

Eriüritused Kuni 8. veebruar 2020

Ulme hea 18+ pidu

Ulme hea 18+ teadusmöll 8. veebruaril Teaduskeskuses AHHAA! Sind ootavad alati särav Lexsoul Dancemachine,  stand-up etendus „Teadlane VS koomik“, lõbus teadusorienteerumine, lasertuba, tarretisaju lahkamine ja palju muud peadpööritavat

Vanusele 18+
Kasutame küpsiseid. Selge!