Sündmuste arhiiv

Töötoad

Töötoad Kuni 7. jaanuar 2024

DNA eraldamine mandariinist

Pärilikkusaine DNA on kõigi elusolendite "retsept". Aga kas teadsid, et DNA-d leidub ka taimedes ja viljades? Jõuluaja saabudes uurime lähemalt mandariini pärilikkusainet ja vaatame seda lausa oma silmaga!
30 minutit Vanusele  7+

Töötoad Kuni 7. jaanuar 2024

Euleri matemaatiline jõuluehe

Selles töötoas loome jõulumeeleolu matemaatika abil! Ühendame kunsti ja teaduse ning uurime kauneid geomeetrilisi kujundeid, lisaks ka Leonhard Euleri rolli matemaatikas. Tule meisterda kaunis jõuluehe ja avasta matemaatikat!
40 min Vanusele 9+

Töötoad Kuni 7. jaanuar 2024

Jõulukaardi ilmutamine

Reisime tagasi aega, kus ei olnud iPhone’i ja pildid ei tulnud printerist. Proovime vanaaegset raua-sinitrükk tehnikat ja loome meetodi abil kauni jõulukaardi. Kõik osalejad saavad kaasa kemikaalidega loodud sini-valge jõulukaardi, kuhu kirjutada soojad jõulusoovid.
40 min Vanusele 9+
Uus!

Töötoad Kuni 7. jaanuar 2024

Jõuluseebilabor

Oled sa piparkoogi- või mõnd muud jõululõhna tundes mõelnud, et see võiks kauem kesta? Selles töötoas paneme jõululõhnad seebi sisse, et saaksid mõnusa elamuse sõbrale kinkida või sellest ise rõõmu tunda! 
45-60 min Vanusele 5+

Töötoad Kuni 7. jaanuar 2024

Jõulušokolaadilabor

Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tutvu selle maiuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks saad ka ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, suussulavat jõulušokolaadi!

45 min Vanusele 5+

Töötoad Kuni 7. jaanuar 2024

Kingitus linnukestele

Meisterdame üheskoos lindudele pilkupüüdva maiuspala, mida neile jõuluks kinkida! Lisaks kinkimisrõõmule saad ise eemalt piiluda, kes sinu maiuspala peale kohale lendavad.

45-60 min Vanusele 7+

Töötoad Kuni 7. jaanuar 2024

Lumesadu purgis

Räägime, millest lumekuulid koosnevad, kuidas need töötavad ja meisterdame ka ise ühe ilusa lumekuuli, et jõuludeks valmis olla. Lisaks saad teada, milline nägi välja esimene lumekuul ning kes (ja miks) selle üldse leiutas. Ning muidugi näitame, kuidas lumekuulid ja teadus kokku käivad.

45 min Vanusele 7+

Näitused

Ajutine näitus Kuni 3. november 2019

Ahhaa, võidujooks kosmosesse!

Esimene inimene kosmoses, esimene inimene Kuul, esimene inimene...Marsil?!? Kui kaugele on võimalik minna ja kes jõuab esimesena kohale? 

Uus koguperenäitus ootab sind alates 4. maist AHHAAs!

Pagaidu izstāde Kuni 22. märts 2020

Ahhaa, Zinātnes kodols!

Sākot no 23.novembra vieni no pasaules labākajiem eksponātiem ir pieejami Ahhaa izstādē par kodolzināni! Tu varēsi griezties reāla lieluma kāmīša ritenī un cilvēkam piemērotā žiroskopā, noskaidro kā notiek pētījumi Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN).

Näitused Kuni 28. aprill 2024

Ahhaa, dinosaurused!

Ahhaa, dinosaurused! - nad on tagasi! Alates 18. novembrist.  Astu sadu miljoneid aastaid ajas tagasi ning avasta dinosauruste imeline maailm!

Näitused Kuni 28. veebruar 2021

Ahhaa, foobiad!

Mida sina kõige rohkem kardad? Kõrgust? Ämblikke? Pimedust? Või hoopis seda, et internet läheb ära? Meie uus jube äge näitus "Ahhaa, foobiad!" varitseb sind AHHAA kolmandas saalis.

Näitused Kuni 6. märts 2022

Ahhaa, gravitatsioon!

Mis on see jõud, mis paneb kõiki ja kõike omavahel tõmbuma? Me tunneme seda lihastes, kui midagi tõstame, kuid tegelikult ei pane seda igapäevaelus üldse tähele. Miks kukub õhku visatud õun varem või hiljem alla ehk Maa keskpunkti poole? Või mis põhjusel on kosmoseraketil vaja nii palju jõudu ja võimsust, et end maa küljest lahti rebida?

Sissepääs majapiletiga

Näitused Kuni 30. oktoober 2022

Ahhaa, sport!

 Tähelepanu, valmis olla, AHHAA-sse!

Sissepääse majapiletiga

AJUTINE NÄITUS Kuni 22. märts 2020

Ahhaa, teaduse tuum!

AHHAA uuel näitusel kohtub vingete eksponaatide tuumik päris tuumateadusega! Keeruta ennast oravarattas ja inimgüroskoobil ning uuri, kuidas CERNis maailma parimaid osakesi põrgatatakse.

AJUTINE NÄITUS Kuni 1. september 2022

Fotonäitus "Kodumaa ilu ja võlu"

Tule Eesti mõjukaima ilmaennustaja loodusfotode näitusele!

Asub piletivabas alas

AJUTINE NÄITUS Kuni 31. detsember 2021

Maskinäitus

Tule tutvu erinevate kaitsemaskide ja nende tõhususega!

Asub piletivabas alas

Eriüritus

Eriüritus 1. september 2019

AHHAA saab 22-aastaseks!

1. septembril kutsub AHHAA sind oma sünnipäevale! Sissepääs sündmustele AHHAA majapiletiga. Valmista ise suussulavat jäätist ja šokolaadi, tee mulle ja söö sünnipäevakringlit.

Eriüritus Kuni 7. september 2019

Septembri vaatlusõhtud AHHAAs

6.-7. septembril uudistame kasvavat Kuud, hiidplaneete Jupiteri ja Saturni ning hea õnne korral ka süvataevaobjekte. Osalemine tasuta!

Eriüritus 14. veebruar 2020

Valentinipäeva eriseansid AHHAA planetaariumis

Suur Vanker, Väike Vanker ja paljud teised populaarsed tähtkujud on saanud oma nime Vana-Kreeka peajumala Zeusi armuseikluste järgi. Sel valentinipäeval pühendame planetaariumis kaks eriseanssi just Zeusiga seotud tähtkujumüütidele!
25 min Vanusele 14+

Eriüritus Kuni 4. september 2022

AHHAA 25!

🎉AHHAA-l on sünnipäev!🎉 Nüüd on number uhkem kui kunagi varem, Baltimaade suurim teaduskeskus saab juba 25-aastaseks!🥳

Sissepääs sünnipäevapiletiga

Eriüritus 1. september 2023

AHHAA 26. sünnipäev!

AHHAA-l on sünnipäev!

Tule pere või sõpradega 1. septembril AHHAAsse, sest majapiletid on sel päeval 26% soodsamad!

Eriüritus 12. aprill 2023

AHHAA Kosmonautika päev

Kogu päev täis erilisi kosmoseteemalisi töötube, teadusteatreid ja planetaariumi etendusi! Külla tuleb ESTCube'i juhtiv süsteemiinsener Kristo Allaje.

Eriüritus Kuni 13. mai 2023

AHHAA Lavaluule festival

Valmistuge unustamatuks elamuseks kaasahaaraval lavaluulefestivalil Tartu AHHAA Keskuse planetaariumis. 🌟

Eriüritus Kuni 15. mai 2022

AHHAA haridushäkaton

Tule AHHAA haridushäkile!

Eriüritus 1. juuni 2023

AHHAA lastekaitsepäev

1. juunil tähistame üheskoos lastekaitsepäeva!
2 h

Eriüritus 7. mai 2021

AHHAA live teadusshow: maja 10. sünnipäev

AHHAA keskus tähistab 7. mail enda maja 10. sünnipäeva!
30 min

Eriüritus Kuni 30. aprill 2023

AHHAA rAJUlt äge vaheaeg

Kõige rAJUm vaheaeg toimub just nimelt AHHAAs! 22.-30. aprillini mängime nii, et AJU lustib. Paneme proovile sinu koordinatsiooni ja reaktsioonikiiruse, põikame improvisatsiooni maailma ning joonistame kõige meelepärasemat. Kõike seda loomulikult teaduslikus võtmes. 22. aprillil ja 30. aprillil ERIÜRITUSED!

Eriüritus 30. aprill 2022

AHHAA spordipäev

Laupäeval, 30. aprillil kell 12-16 toimub AHHAA-s üks vinge spordipäev, kus kõiki külastajaid ootab ees põnev ja  tegevusterohke päev!
Uus!

Eriüritus Kuni 2. märts 2022

AHHAA teadus-e-klubi

Väikeste teadussõprade lemmik, teadus-e-klubi, tuleb taas! Teeme koos põnevaid füüsikaga seotud koduseid katseid, näiteks ehitame katapulte, katsetame erinevaid lennuseadmeid ja palju muud põnevat.

1h Vanusele 9-13

Eriüritus Kuni 23. september 2021

AHHAA teaduskohvikud

Mis on teaduskohvik? Teaduskohvik on suurepärane viis veeta tunnikene mõnusas ja mitteametlikus õhkkonnas! Tule ja kuula oma valdkonna asjatundja sõnavõttu põnevatel ja aktuaalsetel teemadel, mõtle kaasa ja naudi tasuta kohvi ning suupisteid.
Uus!

Eriüritus Kuni 29. aprill 2021

AHHAA vaimse tervise teadus-e-kohvikud

Kevad on käes ja aeg on mõtteid tuulutada! Kuna tervis on peaasi, siis arutleme aprillikuu neljapäevadel põnevatel vaimse heaolu teemadel.

Osavõtt tasuta

Eriüritus 10. juuni 2021

Ahhaa, fluor!

Ütled fluor, mõtled hambapasta? Aga tegelikult kasutakse fluoroühendeid tänapäeval väga erinevates eluvaldkondades. Fluoroühendeid leidub veekindlatel rõivastes ja jalatsites, elektroonikas, ravimites ja põllumajanduskemikaalides.

2 h

Eriüritus Kuni 6. märts 2022

Ahhaa, kosmiliselt äge vaheaeg!

26. veebruarist 6. märtsini ootab sind AHHAAs kosmiliselt äge koolivaheaeg!

Eriüritus Kuni 1. märts 2020

Ahhaa, vaheaeg on vahva!

22. veebruarist 1. märtsini ootab sind AHHAAs põnev bioloogia- ja anatoomiateemaline eriprogramm. Osavõtt keskusepiletiga

Eriüritus Kuni 28. veebruar 2021

Ahhaa, vaheaeg on vahva!

Uhh, talv ei jäänudki sel aastal taevasse! 20.-28. veebruarini ootab sind AHHAAs põnev talveteemaline eriprogramm. Tule ja katseta -196 kraadilise vedela lämmastikuga, mängi ekstreemse külmaga ja vaata, mis asjad on virmalised. Osavõtt programmist majapiletiga.

Eriüritus 30. august 2020

Augusti vaatlusõhtud AHHAAs

28.–30. augustil saab vaadelda õhtutaevas paistvat kasvavat Kuud koos Jupiteri ja Saturniga ja erepunast Marssi. Kui taevaolud on head, võib näha kaugeid gaasihiiglasi Uraani ja Neptuuni. Eriti kanged vaatlejad võivad oodata umbes kella 2-ni hommikul, mil tõuseb ereda koidutähena nähtavale Veenus

Eriüritus Kuni 11. detsember 2021

Detsembri taevavaatlused AHHAAs

Detsembrikuu pakub taevahuvilistele palju põnevat – see on aasta kõige pimedam kuu, mistõttu on öisteks vaatlusteks sobivat aega kõige enam.

Eriüritus Kuni 19. detsember 2020

Detsembri vaatlused AHHAAs

18.-19. detembril vaatleme kasvavat Kuud, Päikesesüsteemi gaasihiide Jupiteri ja Saturni ning ereda tähena säravat punast planeeti Marssi. Hea õnne korral paistavad ka täheparved, udukogud või raskesti leitavad planeedid Uraan ja Neptuun.

Eriüritus 6. juuli 2022

Eesti Jäätise päev AHHAAs!

Ootame Sind meile külla, et tähistada koos Balbiinoga Eesti Jäätise päeva!  Terve päeva jooksul toimuvad lõbusad jäätise-teemalised tegevused.

Eriüritus 6. juuli 2023

Eesti Jäätisepäev AHHAAs

Ülimenukas EESTI JÄÄTISEPÄEV AHHAAs tuleb taas! Pane vaim valmis, sest kuum suvepäev leiab mõnusalt jahutust! Brrrrr! 🥶

Eriüritus 5. juuli 2020

Eesti jäätise päev AHHAAs

Pühapäeval, 5. juulil ootab 300 kiiremat AHHAA külastajat TASUTA AHHAA popkornijäätis Balbiinolt! Lisaks toimub muhe eriprogramm, millest saab osa AHHAA majapiletiga.

Eriüritus 17. veebruar 2023

Elamus-õhtusöök Jalmar Vabarnaga

Tähistame sel aastal sõbrapäeva teaduslikumas võtmes.
5 h Vanusele 18+

Eriüritus Kuni 2. veebruar 2020

Jaanuari ja veebruari vaatlusõhtud AHHAAs

27. jaanuarist 2. veebruarini saab AHHAA katusel uudistada kasvavat Kuud, Veenust ja põnevaid süvataevaobjekte. Osalemine tasuta!

Eriüritus Kuni 24. jaanuar 2021

Jaanuari vaatlused AHHAAs

AHHAA jaanuarikuu vaatlusõhtutel vaatleme õhtutaevas paistvat kasvavat Kuud, terve õhtu ereda tähena säravat punast planeeti Marssi ning kui taevaolud peaksid meid soosima, siis ka mõningaid süvataevaobjekte: täheparvi, udukogusid või mitmiktähti.

Eriüritus 21. detsember 2020

Jupiteri ja Saturni ühenduse vaatlus

21. detsembri õhtul "kohtuvad" taevas Päikesesüsteemi suurimad planeedid Jupiter ja Saturn. Sellist haruldast taevanähtust nimetatakse suureks ühenduseks ning eelmine kord olid kaks hiidplaneeti üksteisele nii lähedal 1623. aastal! 

Eriüritus Kuni 17. juuli 2021

Juulikuu vaatlusõhtud AHHAAs

AHHAA juulikuu vaatlusõhtutel vaatleme õhtutaevas paistvat kasvavat Kuud, Päikesesüsteemi suurimaid planeete, gaasihiiglaseid Jupiteri ja Saturni ning kui taevaolud peaksid meid soosima, siis ka mõningaid süvataevaobjekte: täheparvi või mitmiktähti.

Eriüritus Kuni 27. juuni 2020

Juuni vaatlused AHHAAs

Meie teleskoobid töötavad ka valgetel öödel! 26.-27. juunil saab katusel uudistada kasvavat poolkuud, hiidplaneete Jupiteri ja Saturni ning muudki põnevat! Osalemine tasuta

Eriüritus 6. juuli 2021

Jäätisepäev AHHAAs

Ootame Sind T, 6. juulil meile külla, et tähistada koos Balbiinoga Eesti jäätise päeva!

Eriüritus Kuni 21. september 2021

Kaisuloomahaigla

Teadlaste Öö festivali kõige armsam sündmus kutsub suuri ja väikeseid lapsi koos oma kaisuloomaga arsti juurde.

Eriüritus Kuni 30. oktoober 2022

Kiiremini, kõrgemale, kaugemale!

Tule sügisvaheajal AHHAA-sse!

Eriüritus Kuni 29. oktoober 2023

Koolivaheaeg: Tähti täis on AHHAA!

AHHAA täitub tähtedega! Tule naudi vaheaega lõbusate kosmose ja tähtedevaheliste reiside teemal

Eriüritus 19. juuni 2020

Kuu ja Veenuse kattumise vaatlemine AHHAAs

19. juuni päeval saab näha päris haruldast sündmust, kuidas Kuu katab Veenuse. Tule AHHAA katusele vaatama!

Eriüritus 1. juuni 2021

Lastekaitsepäev AHHAAs!

Tähistame 1. juunil üheskoos lastekaitsepäeva!
2 h

Eriüritus 1. juuni 2022

Lastekaitsepäev AHHAAs!

Tähistame 1. juunil üheskoos lastekaitsepäeva!
2 h

Eriüritus 25. september 2020

Lavatäis teadust!

Reedel, 25. septembril ootab sind AHHAAs traditsiooniliselt Teadlaste öö! Seekordne sündmus toob AHHAAsse veel rohkem teadusteatreid: sind üllatavad viis tipptegijat lausa kolmel laval!

Eriüritus Kuni 31. oktoober 2021

Lennukas koolivaheaeg AHHAAs

Mida sina sügisesel koolivaheajal teed?
Kutsume sind AHHAAsse, sest 23.-31. oktoobril ootab sind põnevalt lennukas vaheaja eriprogramm!

Eriüritus 24. oktoober 2023

Life IP teaduskohvikud

Kutse TEADUSKOHVIKUSSE! Tasuta meeleolukas loodusmatk hüdrogeoloogi ja teadlase Joonas Pärnaga.

Eriüritus Kuni 14. veebruar 2021

Lifehack vidinate konkurss

NB! Konkursi tulemused leiad altpoolt!

Hei, 14-19aastane nutikas noor! Sul on idee originaalsest vidinast, mis muudab igapäevaelu mingil moel lihtsamaks? Filmi see üles ja esita AHHAA lifehack vidinate konkursile. Võid võita 3000 eurot peo peale! 

Lifehacki vidin pole raketiteadus! Vaata VIDEOT ideedest, mis on praeguseks konkursile laekunud!
Vanusele 14-19 a.

Eriüritus 10. juuni 2021

Loodusfestival: Päikesevarjutuse vaatlus AHHAA katusel

Seitsmes Loodusfestival toimub 7.-13. juunil 2021!  Festivali raames korraldab AHHAA maja katusel päikesevarjutuse vaatluse!
2 h

Eriüritus Kuni 30. mai 2020

Mai vaatlusõhtud

29.-30. mail kell 21-00 ootame sind AHHAA katusele õhtutaevast vaatlema - nüüd lausa kolme teleskoobiga!

Eriüritus Kuni 7. mai 2022

Maikuu vaatlusõhtud

Maikuu alguses saab enne põhjamaade valgeid öid nautida viimaseid enam-vähem pimedaid öid.

Eriüritus Kuni 21. november 2020

Novembri vaatlused AHHAAs

20.-21. novembril uudistame AHHAA katusel erinevaid Päikesesüsteemi planeete ja kasvavat poolkuud. Osalemine tasuta!

Eriüritus Kuni 25. oktoober 2020

Oh õudust, vaheaeg!

17.-25.10 ootab sind AHHAAs põnev eriprogramm.

Eriüritus 10. oktoober 2020

Ohutuspäev "Varu enne maru!"

AHHAA ja Päästeamet kutsuvad! Kuidas linnainimesena looduses ellu jääda? Kuidas toimida elektrikatkestuse korral? Kuidas muuta jõevesi joodavaks või valmistada toidujääkidest gurmeed? Üritus toimub AHHAA ees ja on tasuta.

Eriüritus Kuni 16. oktoober 2021

Oktoobri taevavaatlused AHHAAs

AHHAA oktoobrikuu vaatlustel saab taevas näha uhket taevakehade kolmikut – Kuu satub kokku Päikesesüsteemi suurimate planeetide, Jupiteri ja Saturniga.

Eriüritus Kuni 24. oktoober 2020

Oktoobri vaatlusõhtud AHHAAs

23. ja 24. oktoobri ööl võib AHHAA katuselt imetleda kõiki Päikesesüsteemi planeete peale Merkuuri, hea õnne korral ka täheparvi ja udukogusid.

Eriüritus Kuni 29. oktoober 2021

Oktoobrikuu vaatlushommikud AHHAAs

Oktoobrikuu viimasel nädalal pakub hommikutaevas enne tööpäeva algust põnevaid elamusi!

Eriüritus Kuni 31. detsember 2023

Rakett69 õpihuvilaagrid

AHHAA ja Rakett69 Teadusstuudiod esitlevad: Rakett69 sinu koolis!

Eriüritus 9. oktoober 2021

Robootikapäev

Ole ise programmeerija, ehita roboteid, pane need tahvelarvuti abil liikuma ja osale robotite sumomaadluses!

Eriüritus 8. august 2022

Science of Spin

Tule esmaspäeval, 8. augustil AHHAA-sse ja koge lõbusat ja kaasahaaravat jo-jo teadusteatrit!

Eriüritus Kuni 13. juuni 2022

Sel kevadel rongiga klassireisile AHHAA keskusesse ja ERMi!

Just praegu on hea aeg teha reisiplaane kevadisteks klassireisideks. Paku tänavu oma klassile midagi erilist ning võtke ette meeldejääv rongireis Tartusse AHHAA keskusesse ja Eesti Rahva Muuseumi!

Eriüritus Kuni 18. september 2021

Septembri taevavaatlused AHHAAs

AHHAA septembrikuu vaatlustel  saab taevas näha uhket taevakehade kolmikut – Kuu satub kokku Päikesesüsteemi suurimate planeetide, Jupiteri ja Saturniga.

Eriüritus 26. september 2020

Septembri vaatlusõhtu AHHAAs

2020. aasta sügistaevas kuulub planeetidele – neid paistab taevas õhtust kuni hommikuni. Kannatlikel vaatlejatel on võimalik ühe ööga ära näha kõik Päikesesüsteemi planeedid peale Merkuuri!

Eriüritus Kuni 29. september 2023

Sooduspakkumine haridusasutustele: AHHAA -50%

AHHAA kutsub külla kõik suuremad sõbrad ehk kooli- ja lasteaiarühmad.
4.-15. septembrini on keskuse külastamine koolidele ja lasteaedadele 50% soodsam! Pakkumine kehtib broneeritud gruppidele.
Lisaks on 4.-29. septembrini kõik AHHAA õppepäevad iga päeva esimesele broneerijale 50% soodsamad!

Eriüritus Kuni 30. september 2021

Sooduspakkumine koolidele: piletid -50%

AHHAA kutsub külla kõik suuremad sõbrad ehk koolirühmad. 13.-30. septembril 2021 on keskuse külastamine koolidele 50% soodsam! Pakkumine kehtib broneeritud kooligruppidele.

Eriüritus Kuni 31. jaanuar 2022

Sooduspakkumine lasteaedadele: piletid -50%

AHHAA kutsub külla kõige väiksemad sõbrad ehk lasteaia- ja lastehoiurühmad. 10.-31. jaanuaril 2022 on keskuse külastamine lasteaedadele 50% soodsam! Pakkumine kehtib broneeritud lasteaiagruppidele.

Eriüritus Kuni 30. september 2022

Sooduspakkumine lasteaedadele: piletid -50%

AHHAA kutsub külla kõige väiksemad sõbrad ehk lasteaia- ja lastehoiurühmad. 1.-30. septembril on keskuse külastamine lasteaedadele 50% soodsam! Pakkumine kehtib broneeritud lasteaiagruppidele.

Eriüritus Kuni 27. aprill 2022

Sportlik laagripäev AHHAAs ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis!

Kutsume 8-12-aastaseid noori vingele laagripäevale "Terves kehas terve vaib!".

Eriüritus 8. november 2020

Superisade päev AHHAAs

Tule isa või vanaisaga AHHAAsse meisterdama ja mõnusalt aega veetma! Ehita katapulti ja uudista mutrimaailma, naudi teadusteatrit, suple pallimeres ja lasku köiega AHHAA katuselt

Eriüritus 25. jaanuar 2020

Särtsakas perepäev

Tartu Loodusmaja ja AHHAA kutsuvad vahvale energiateemalisele perepäevale!

Eriüritus 1. september 2021

Tarkusepäev AHHAAs

Ootame sind 1. septembril külla, et koos rahvusvahelist tarkusepäeva ja AHHAA 24. sünnipäeva tähistada!

Eriüritus Kuni 7. oktoober 2020

Tartu kaasava eelarve idee nr. 1: AHHAA avastuspark

Hea AHHAA sõber! Aita meil ehitada üks mõnus ja arendav teadustänav igas vanuses huvilistele: AHHAA avastuspark. Hääleta Tartu kaasava eelarve idee nr. 1 poolt!

Eriüritus Kuni 3. august 2021

Tartuff ja AHHAA esitlevad: augustikuu vaatlusõhtud!

Augusti alguses on paras aeg meie Päikesesüsteemi suurimate planeetide, gaasihiiglaste Jupiteri ja Saturni vaatlemiseks, kuna need kaks suurt planeeti asuvad sel ajal Maale kõige lähemal, nn vastasseisus, ning on seetõttu nähtavad terve öö.
 3 h

Eriüritus 3. august 2021

Tartuff ja AHHAA esitlevad: padjakino!

Teaduskeskus AHHAA kutsub koostöös tänavuse Tartuffiga endale külla kõiki lühifilmide sõpru, kel suur isu teaduse ja filmikunsti järele.
1 h

Eriüritus 29. september 2023

Teadlaste ÖÖ AHHAAs

 Tähistame koos üle-Euroopalist Teadlaste ÖÖd. Tule kogu perega!

Eriüritus 24. september 2021

Teadlaste Öö festivali pidu

Reedel, 24. septembril ootab sind traditsiooniliselt AHHAA Teadlaste Öö pidu!

Eriüritus 25. november 2023

Teaduskohviku matk Äntu järve ääres

Lähme teaduskohvikusse! AHHAA Teaduskeskus, Ubari Loodustarkuse Keskus ja Puhta vee teemapark korraldavad teaduskohviku matkapäeva!
Uus!

Eriüritus Kuni 19. august 2020

Teaduslaager "Ahhaa, teeme toiduga teadust!"

Eriüritus Kuni 8. jaanuar 2023

Teadusrikas jõuluaeg AHHAAs

Avasta teadusrikas jõuluaeg mAHHAAilma lõbusaimas teaduskeskuses!

Eriüritus Kuni 9. jaanuar 2022

Teadusrikas jõuluvaheaeg AHHAAs!

Avasta teadusrikas talvevaheaeg mAHHAAilma lõbusaimas teaduskeskuses! Sind ootab eriprogramm ja laste suud teeb magusaks Balbiino 🍦.

Eriüritus Kuni 22. aprill 2021

Teadust täis Laheaeg!

Lubage esitleda: LAHEAEG!

Osavõtt tasuta

Uus!

Eriüritus 25. september 2020

Tulevikutoidu konverents "Mis me homme sööme?"

Miks läheb kolmandik maailma toidust prügisse ja kuidas seda vältida? Kas GMO-d ja taimekaitsevahendid on head või halvad? Ja kas tulevikus oleme me taimetoitlased või kõigesööjad? Ja...mida me siis üldse sööme?
Uus!

Eriüritus 8. veebruar 2020

Ulme hea 18+ pidu

Ulme hea 18+ teadusmöll 8. veebruaril Teaduskeskuses AHHAA! Sind ootavad alati särav Lexsoul Dancemachine, stand-up etendus „Teadlane VS koomik“, lõbus teadusorienteerumine, lasertuba, tarretisaju lahkamine ja palju muud peadpööritavat

Vanusele 18+

Eriüritus Kuni 5. märts 2023

Valgus, värvid - VAHEAEG!

Laupäevast 25. veebruarist kuni pühapäevani 5. märtsini ootab AHHAA uhiuus vaheaja programm!

Eriüritus Kuni 20. veebruar 2021

Veebruari vaatlused AHHAAs

AHHAA veebruarikuu vaatlusõhtutel vaatleme õhtutaevas paistvat kasvavat Kuud, terve õhtu ereda tähena säravat punast planeeti Marssi ning kui taevaolud peaksid meid soosima, siis ka mõningaid süvataevaobjekte: täheparvi, udukogusid või mitmiktähti.

Eriüritus 13. oktoober 2023

pAHHAArty, Karl-Erik Taukar Band

Täiskasvanute pidude sari pAHHAArty esitleb: KARL-ERIK TAUKAR BAND!
Vanusele 18+

Eriüritus 6. mai 2022

pAHHAArty, Singer Vinger!

Millal sa viimati ilma lasteta ja öösel AHHAA-s käisid?
Uus!

Eriüritus 31. oktoober 2020

Õuduste laupäev AHHAAs

Laupäeval, 31. oktoobril ootavad sind AHHAAs eriti teravad elamused! Meisterda elevandi hambapastat, trikita meeltega ja valmista grimmi abil elutruu võltshaav. Lisaks ootame sind kõrvitsa- ja õudusteemalisse teadusteatrisse.
Uus!

Eriüritus Kuni 23. oktoober 2020

Öölaager "Ahhaa, tule, kui julged!"

Oktoobri öölaagrite (21.-22.10 ja 22.-23.10) keskmes on meie hirmus lõbus näitus "Ahhaa, foobiad!".Töötoas arutame, miks inimesed vahel midagi väga-väga kardavad, põneval taskulambiekskursioonil uurime teaduskeskuse risti ja põiki läbi, paneme oma meeled proovile ja uudistame teleskoobiga öötaevast.
Vanusele 9-13

Eriüritus Kuni 24. august 2022

Öölaager "Plahvatuslik keemia!"

Suvevaheaja öölaagrite teemaks on plahvatav keemia! Kuidas valmistada purskavat vulkaani või süsihappegaasiraketti või mis asi on elevandi hambapasta? Kõikidele nendele küsimustele leiad vastused meie põnevates töötubades. Öösel ootab meid ka AHHAA salakambrite avastamine, kus uurime keskuse risti ja põiki läbi.

Eriüritus Kuni 4. märts 2023

Öölaager "Valgus ja värvid!"

Vaheajale annab võimsa avapaugu aasta esimene öölaager "Valgus ja värvid!". Uhiuue programmiga laagris avastame kõike värvidega seotut - millest üldse värvid tekivad, kuidas vildikatele ise värvi juurde teha ja miks banaan kollane on? Meil on sulle vastused! Lisaks töötubadele võistleme orienteerumises, vaatame planetaariumisse ja saladuskatte all võime öelda, et pimedas seikleme ka AHHAA salajastes kambrites.
Kasutame küpsiseid. Selge!