Näituste rent ja müük

Lisaks üksikutele eksponaatidele saab AHHAAlt osta või rentida terveid näituseid illusioonidest foobiateni.

Näituste rentimise miinimumperiood on kolm kuud.
Lisainfo: pilvi.kolk@ahhaa.ee

1. Illusioonid

Kas oma silm on ikka kuningas? Näitusel „Illusioonid!“ ei ole kõik alati nii, nagu see esmapilgul tundub… Peadpööritavad mustrid, prillid, mis vahetavad ära parema ja vasaku poole, muutuvad peeglid, kaduvad skulptuurid, tagurpidi voolav vesi – tundub, et see kõik on päriselt, aga kas ikka on? AHHAA interaktiivsel koguperenäitusel ootab sind mitukümmend põnevat optilist efekti ja silmapetet, mis tunduvad lausa nõiduslikud, ent on kõik tegelikult läbinisti teaduslikud!  Katseta ja uuri järele...kuidas on üldse võimalik nägemismeel ära petta, vaata, kuidas erinevate vahenditega (suits, LED-tuled) kolmemõõtmelist pilti luua, kui lihtne või keeruline on peegelpildis joonistada või hoopis labürindis orienteeruda, kuidas pildid üht- ja teistpidi vaadates täiesti vastandlikuks muutuvad, kuidas saab vee tagurpidi jooksma panna, kuidas interaktiivsele udukardinale ise mustreid joonistada. 

2. Foobiad

Mida sina kõige rohkem kardad? Kõrgust? Ämblikke? Pimedust? Või hoopis seda, et internet läheb ära? AHHAA jube ägedal koguperenäitusel ootab saalitäis õõvatekitavaid kambrikesi. Igaüks peidab endas mõne enim levinud foobia allikat. Näitus on valminud koostöös Psühhobussiga ja selgitab täpsemalt lahti, miks me vahel kardame midagi, mis tegelikult ohtlik ei ole. Näitusel pole vanusepiirangut ja see on korraga nii hirmus kui lõbus. Ja äkki aitab hirmuga silmitsi seismine sul selle hoopis seljatada?

Näitusel ootavad ees:

  • Maavärinasimulaator
  • Sügavikud ja kõrgused ning kitsad ja pimedad käigud
  • Toatäis ämblikke, madusid ja putukaid
  • Ettearvamatud tule- ja elektrieksponaadid
  • Kõhedusttekitav arstikabinet


3. Ahhaa, kuubis!

Matemaatika on kõikjal meie ümber, aga me mõtleme sellele väga harva. Sellel näitusel saad mänguliselt selgeks, kuidas töötab Pythagorase teoreem, millised on statistika seaduspärasused, kui palju mahutab üks kuupmeeter, mis asi on ahvikalkulaator ja kuidas mõjutab pendli pikkus tema liikumiskiirust.

4. AHHAA mininäitus

Lõbusad interaktiivsed eksponaadid, millega ilmestada erinevaid sündmusi või rõõmustada näiteks kaubanduskeskuse külastajaid. 

  • 10 eksponaati 
  • Näituse pindala kuni 200 m2.
  • Hind kokkuleppel
  • Hinnale lisandub transport, kindlustus ja montaaž

Kasutame küpsiseid. Selge!