Näituste rent ja müük

Lisaks üksikutele eksponaatidele saab AHHAAlt osta või rentida terveid näituseid filmide eriefektidest merefüüsika ja foobiateni.

Näituste rentimise miinimumperiood on kolm kuud.
Lisainfo: juhatus@ahhaa.ee

Teeme kino!

Sukeldu filmimaailma telgitagustesse! Näituse "Ahhaa, teeme kino!" põhirõhk on eriefektidel ja sellel, kuidas kaadritagune maailm tegelikult välja näeb. Näitus annab sulle ülevaate sellest, mis tavavaatajale filmides nähtamatuks jääb. See, mida sa ekraanil näed, ei ole kunagi päris see, mida filmiti. Kuidas kasutatakse rohelist ekraani? Milline on filmigrimm ja mismoodi tehakse inimestest koletisi? Kehastu erinevate kostöömidega kehastuda Hämmastavaks Hulkiks, Darth Vaderiks või muinasjutuprintsessiks? Tee ise stop-motion tehnikas nukufilme. Proovi köie-, kraana ja statiivikaamerat. 

14 interaktiivset eksponaati. Näituse pindala on kuni 700 m2.

Rendihind (3 kuuks): 90 000 € + KM
Müügihind: kokkuleppel
Hinnale lisandub transport, kindlustus ja montaaž.

Ujub või upub?

Tutvu füüsika vesisema poolega! Pane proovile oma inseneriteadmised ja navigatsioonioskused! Lisaks saab ka niisama nuputada ja natuke jõudu kasutada. AHHAA ja Lennusadama koostöös valminud näitusel saad sa põgeneda uppuvalt laevalt, päästa paadid merehädast, lahendada Bermuda kolmnurga saladuse, ise hiidlaineid tekitadaning teha kindlaks, kas kandilise paadiga on mõtet merele minna. 

14 eksponaati. Näituse pindala on kuni 700 m2.
NB! Ainult müügiks. Hind kokkuleppel
Hinnale lisandub transport, kindlustus ja montaaž.

Illusioonid

Kas oma silm on ikka kuningas? Näitusel „Illusioonid!“ ei ole kõik alati nii, nagu see esmapilgul tundub… Peadpööritavad mustrid, prillid, mis vahetavad ära parema ja vasaku poole, muutuvad peeglid, kaduvad skulptuurid, tagurpidi voolav vesi – tundub, et see kõik on päriselt, aga kas ikka on? AHHAA interaktiivsel koguperenäitusel ootab sind mitukümmend põnevat optilist efekti ja silmapetet, mis tunduvad lausa nõiduslikud, ent on kõik tegelikult läbinisti teaduslikud!  Katseta ja uuri järele...kuidas on üldse võimalik nägemismeel ära petta, vaata, kuidas erinevate vahenditega (suits, LED-tuled) kolmemõõtmelist pilti luua, kui lihtne või keeruline on peegelpildis joonistada või hoopis labürindis orienteeruda, kuidas pildid üht- ja teistpidi vaadates täiesti vastandlikuks muutuvad, kuidas saab vee tagurpidi jooksma panna, kuidas interaktiivsele udukardinale ise mustreid joonistada. 

28 eksponaati. Näituse pindala on kuni 600 m2.
Näituse kataloog (PDF, inglise keeles)

Rendihind (3 kuuks): 45 000 € + KM. NB! Saadaval alates 2021. aasta suvest
Müügihind: kokkuleppel
Hinnale lisandub transport, kindlustus ja montaaž.

Foobiad

Mida sina kõige rohkem kardad? Kõrgust? Ämblikke? Pimedust? Või hoopis seda, et internet läheb ära? AHHAA jube ägedal koguperenäitusel ootab saalitäis õõvatekitavaid kambrikesi. Igaüks peidab endas mõne enim levinud foobia allikat. Näitus on valminud koostöös Psühhobussiga ja selgitab täpsemalt lahti, miks me vahel kardame midagi, mis tegelikult ohtlik ei ole. Näitusel pole vanusepiirangut ja see on korraga nii hirmus kui lõbus. Ja äkki aitab hirmuga silmitsi seismine sul selle hoopis seljatada?

Näitusel ootavad ees:
- Maavärinasimulaator
- Sügavikud ja kõrgused ning kitsad ja pimedad käigud
- Toatäis ämblikke, madusid ja putukaid
- Ettearvamatud tule- ja elektrieksponaadid
- Kõhedusttekitav arstikabinet

X eksponaati. Näituse pindala on kuni 700 m2.

Rendihind (3 kuuks): 75 000 € + KM NB! Saadaval alates 2021. aasta suvest
Müügihind: kokkuleppel
Hinnale lisandub transport, kindlustus ja montaaž.

Ahhaa, kuubis!

Matemaatika on kõikjal meie ümber, aga me mõtleme sellele väga harva. Sellel näitusel saad mänguliselt selgeks, kuidas töötab Pythagorase teoreem, millised on statistika seaduspärasused, kui palju mahutab üks kuupmeeter, mis asi on ahvikalkulaator ja kuidas mõjutab pendli pikkus tema liikumiskiirust.

18 eksponaati. Näituse pindala on kuni 300 m2

Rendihind (3 kuuks): 15 000 € + KM
Müügihind: kokkuleppel
Hinnale lisandub transport, kindlustus ja montaaž.

Ahhaa mininäitus

Lõbusad interaktiivsed eksponaadid, millega ilmestada erinevaid sündmusi või rõõmustada näiteks kaubanduskeskuse külastajaid. 

10 eksponaati. Näituse pindala on kuni 200 m2.

Rendihind (3 kuuks): 15 000 €  + KM
Müügihind: kokkuleppel
Hinnale lisandub transport, kindlustus ja montaaž.
Kasutame küpsiseid. Selge!