Eile, 28. jaanuaril toimunud Eesti Unistuste Tööandja 2016 konkursi galal valis žürii finaali pääsenud organisatsioonide seast välja võitja, kelleks osutus AHHAA.

Eile, 28. jaanuaril toimunud Eesti Unistuste Tööandja 2016 konkursi galal valis žürii finaali pääsenud organisatsioonide seast välja võitja, kelleks osutus Teaduskeskus AHHAA. 

AHHAA juhatuse esimees Andres Juur märkis, et auhind oli suurim kompliment, mida ühe asutuse juhtkonnale üldse teha saab.  

„Meie puhul on kõige olulisem see, et oleme alati enda ja teiste vastu ausad ning avatud ja anname töötajatele piisavalt vabadust. See tähendab, et sõltumata minu kolleegide taustast või vanusest, on AHHAA töötajatel võimalus ise initsiatiivi üles näidata ning maailma muutmiseks midagi päriselt ära teha. Kogu meie tööprotsessi võetakse kui enesearengut ja õppimist ilma liigse kontrollita,“ ütles Juur. 

„Rõõmu teeb ka, et otsus ei sündinud ainult žürii valiku põhjal, vaid sellele eelnes põhjalik küsitlus nii praeguste, endiste ja potentsiaalsete töötajate seas, kelle hinnangute põhjal lõplik ostus langetati,“ lisas teaduskeskuse juht. 

Unistuste tööandja tiitlit annab välja Marketingi Insitituut, kelle poolt kokkupandud žürii otsus sünnib arvestades nelja erineva poole hinnangut: millisena näevad juhid oma organisatsiooni kui tööandjat ning millisena näevad sama organisatsiooni praegused, endised ja potentsiaalsed töötajad sama organisatsiooni. 

Teaduskeskus peab oma tugevuseks sidusat ja hästi toimivat kollektiivi, kus üliõpilased, kellele teaduskeskus on sageli esimene töökoht, töötavad kõrvuti staažikamate kolleegidega.  

AHHAA töötajad hindavad, et organisatsioon töötab teadlikult suunas, et töö toetaks töötajate pereelu, mitte vastupidi. Töö- ja isikliku elu ühildamiseks on loodud võimalused näiteks kodus töötamiseks ning paindlikuks töögraafikuks. Samuti julgustatakse töötajaid tööle kaasa võtma nii lapsi kui lemmikloomi.


Tagasi