20. aprillil korraldab AHHAA juba neljanda ise ehitatud lahingurobotite võistluse ehk Robolahingu. Osalema on oodatud igas vanuses huvilised - ei ole oluline, kas sa eelistad roboti ehitada üksi või koos meeskonnaga või kas sa oled üldse varem roboteid ehitanud! Põhiline, et sul uudishimu ja pealehakkamist jaguks!

20. aprillil 2019 korraldab Teaduskeskus AHHAA juba neljandat korda ise ehitatud lahingurobotite võistluse ehk Robolahingu. Osalema on oodatud igas vanuses huvilised - ei ole oluline, kas sa eelistad roboti ehitada üksi või koos meeskonnaga või kas sa oled üldse varem roboteid ehitanud! Põhiline, et sul uudishimu ja pealehakkamist jaguks!

Mis on Robolahing?

Robolahingus asuvad võitlusttulle puldiga juhitavad või autonoomsed lahingumasinad, mis peavad kaheminutiste matšide jooksul oma vastastele säru tegema, kasutades selleks kavalat strateegiat ja hoolikalt läbi mõeldud relvi. Robotid kohtuvad erilisel purunemiskindlal võitlusareenil. Lisaks vastaste üle kavaldamisele pakuvad võistluspinget ka areenilt ootamatult üles paiskuvad tuleleegid ja muud peidetud takistused.

Lahingurobotid võivad olla ükskõik millised ja liikuda igal erineval moel – lennata, kõndida, veereda või hüpata. Peaasi, et masinad oleksid maksimaalselt 1 m3 suurused ning mahuksid ühte kahest kaaluklassist: kergemad (kuni 29,9 kg) või raskemad (30-55 kg). Relvad, millega vastast kahjutuks teha, võivad olla väga erinevad, alates löökriistadest ning lõpetades ketassaagide ja lõiketeradega.

Millised robotid olema peavad ja kuidas lahing üldse toimub? Loe võistlustingimuste kohta lähemalt siit: www.robolahing.ee/reeglid.

Mis Robolahingul seekord uut on?

Nagu juba mainisime, tuleb seekordne Robolahing senistest suurim!

  • Üritus toimub 20. aprillil Tartus Kammivabrikus, kuhu mahub pea kaks korda rohkem pealtvaatajaid kui varem ehk lausa 1300. Uksed avatakse kell 15 ja võitlus algab kell 16.

  • Kevadiseks lahinguks valmib uuem ja vingem võitlusareen: varasema 36-ruutmeetrise areeni asemel saavad robotid nüüd madistada 64-ruutmeetrisel pinnal, millel on Hanza abiga ka veelgi tugevamad pleksiklaasist seinad.

  • Robolahingu auhinnafond kasvab 2000 eurolt 3000-le!

  • Pealtvaatajate rõõmustamiseks on kohal ka kaks miniareeni, kus saab AHHAA robotitega väiksemas mahus robolahinguid pidada

  • Eelmisel aastal võttis võistlusest osa 20 meeskonda kokku 80 liikmega - loodame sel aastal veelgi rohkem robotifänne pardale saada!


Kõlab hästi, võtaks ise ka osa! Kuidas ma registreeruda saan?

Registreerimine toimub 10. märtsini. Mine meie veebilehele www.robolahing.ee ja täida elektrooniline registreerimisvorm. Osaleda võib kuni 4-liikmelistes meeskondades.


Kui sul on küsimusi, võta meiega julgelt ühendust e-posti aadressil robolahing@ahhaa.ee.Tagasi