12.-14. novembril võõrustab Teaduskeskus AHHAA ligi 40 Euroopa teaduskeskuste tippjuhti, kes on siia kutsutud osalema teaduskonverentsil Directors Forum 2014: #downloadingFuture. Teaduskeskus AHHAA juhatuse liikme Pilvi Kolgi sõnul on ürituse

12.-14. novembril võõrustab Teaduskeskus AHHAA ligi 40 Euroopa teaduskeskuste tippjuhti, kes on siia kutsutud osalema teaduskonverentsil Directors

Forum 2014: #downloadingFuture.

Teaduskeskus AHHAA juhatuse liikme Pilvi Kolgi sõnul on ürituse eesmärk näidata, et oleme Euroopa teaduskeskuste tipus ja panna Tartu lõplikult Euroopa kaardile.

„Sündmus on oluline mitte ainult Tartule ja Teaduskeskusele AHHAA, vaid kogu Baltikumile. Tähelepanu, mida me saame, on antud organisatsiooni mõistes esmakordne, sest tippjuhtide konverentsi pole kunagi varem üheski Ida-Euroopa riigis toimunud. Oleme selles mõttes eesrindlikud,“ ütles ta.

Kolgi sõnul organiseeritakse neid üritusi paar aastat ette ja AHHAA jaoks on suur asi seda konverentsi korraldada.

„Tegemist on kõrge tasemega konverentsiga ja kui täna on see Tartus, siis on teada ka juba järgmise kahe aasta korraldajad. Sellised otsused tehakse pikka aeg ette. Kandideerimine tähendab juba seda, et peavad olema enam-vähem paigas esinejad, koht, reklaamiplaan ja kogu programm,“ ütles Kolk.

Foorum on üks kahest suurest Euroopa teaduskeskuste organisatsiooni üritusest. Kolk märkis, et suurem osa koostöölepingutest ja müügipakkumistest sõlmitakse just sellel sündmusel.

„Paljud rändnäitused, mis on meie majas – nii väljaminevad kui ka sissetulevad – suur osa neist lepitakse kokku just sellisel konverentsil. Sama moodi teevad paljud teaduskeskused

koos ühisnäitusi, sest ühe näituse tootmine maksab mitusada tuhat eurot ning sellisel konverentsil sõlmitakse nendega soetud koostöölepinguid,“ lisas Kolk.

Directors Forumi näol on tegemist Euroopa teaduskeskuste organisatsiooni Ecsite täisliikmete tippjuhtide kokkusaamisega. Kokku on organisatsioonis ligi 400 liiget, kellest ligi 90 on täisliikmed. Tippjuhid on varem käinud koos kuus korda ning nüüd sellel aastal õnnestus Teaduskeskusel AHHAA kahe-aastase eeltööna tuua konverents Tartusse.

Konverentsil „#downloadingFuture“ osaleb ligi 40 Euroopa teaduskeskuste juhti. Konverentsil võtavad sõna Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Skype kaasasutaja Jaan Tallinn, TeliaSonera grupi asepresident Piret Mürk-Dubout ja „The Idea Book“ kaasautor Teo Härén.

Rohkem infot konverentsi kohta siit - http://bit.ly/directors_forum

Fotod: Kristina Kravets

Tagasi