Vaheaeg on käes ja koolimõtted saab mõneks ajaks ootele panna. Siin on sulle seitse ideed, mida lõbusat ja harivat ette võtta!

Vaheaeg on käes ja koolimõtted saab mõneks ajaks ootele panna. Nüüd on sobiv aeg teha ka väike ekraanipaus ning ja võtta ette mõni lõbus mäng. Kui sobivaid õuetegevusi võib praegusel ajal nappida, siis tubastele ettevõtmistele õnneks piiranguid ei ole. Panime kokku mõned soovitused, kuidas sisustada vaheaega lõbusalt ja harivalt. Ka mängukaaslaste pärast pole vaja muretseda: kõik alljärgnevad tegevused sobivad ideaalselt üksinda katsetamiseks, nii et ka lapsevanem võidab mõned tunnid (või lausa terve päeva) kuhjaga välja teenitud oma aega :)

1. Kehastu sauruseuurijaks 

Iidsed hiidsisalikud elasid küll miljoneid aastaid tagasi, aga väike paleontoloogiafänn saab neid saab uurida lausa oma kodus! Asu tööle nagu tõeline teadlane ja ole kannatlik, sest kivistisi tuleb välja kaevata ettevaatlikult. Tegutsemist jätkub mõnest tunnist terve päevani, aga pikal tööl on ka vääriline tulemus!

Sobib alates 8. eluaastast, vaata lähemalt siit.

P.S. Uuri ka teisi väljakaevamiskomplekte

2. Reisi puslega ümber maailma 

Reisiplaanid on küll mõneks ajaks pausil, aga ära heida meelt. See värvikirev pusle viib su reisile ümber koduplaneedi! Lisaks mängurõõmule saad siit kuhjaga põnevaid teadmisi: millised on erinevad maailmajaod, kus asuvad meie maakera suured metsad, kõrbed või ookeanid ning millised loomad seal elavad. Kui kool taas algab, saad õpetajat oma uute teadmistega üllatada!

Pusle on pakitud mugavasse tuubi, nii et mängu lõppedes saab selle kerge vaevaga kokku korjata ja järgmist reisikorda ootama jätta. Komplektis on ka plakat.

Sobib alates 6. eluaastast, vaata lähemalt siit.

3. Mine aardejahile

Kui õue lähed, haara kindlasti kaasa ka metallidetektor! Helisignaal annab sulle märku, kui mõne metalleseme leiad. Lisa detektorile LED-lamp ja saad oma otsinguid ka pimedas jätkata! Mine tea, äkki leiad veel peidetud varanduse…

Sobib alates 8. Eluaastast, vaata lähemalt teaduspoe kodulehelt.

NB! Detektor ja lamp vajavad patareisid

4. Ehita Goldbergi masin

Põnev meisterdamismäng lõbustab lapsi, ent ei jäta külmaks ka täiskasvanuid! Komplektis on kõik, mida vajad ühe ehtsa ahelreaktsiooniraja ehitamiseks. Jälgi ja katseta, kuidas erinevate osade paigutus ja raskuse jagunemine mõjutab seda, kuidas kuulike mööda rada edasi liigub. Tee valmis masinast kindlasti ka pilte ja videosid, siis saavad su sõbrad ka näha, mida põnevat sa ehitanud oled!


Sobib alates 8. eluaastast, uuri lähemalt.

5. Mölla tubases liivakastis

Nii vinget ja värvilist liiva ei näe sa õues mitte kusagil! Kineetiline liiv päästab su loovuse valla ja annab üha uusi meisterdamisideid. Seda saab venitada nagu mannaputru, ent ka järsult katki rebida, nagu oleks liiva noaga lõigatud. Rääkimata igasugustest vahvatest liivaskulptuuridest, mille ehitamiseks ei pea nüüd üldse randa minema. Kineetiline liiv on pakitud taassuletavasse kilepakendisse, nii et seda on mugav hoiustada ja taas välja võtta.

Sobib alates 3. eluaastast, vaata lähemalt teaduspoest.

P.S. Saadaval erinevates värvides

6. Põgene asteroidide eest

Kes ütles, et lauamänge saab ainult kambakesi mängida? Selles kosmoseteemalises strateegiamängus ootab sind 60 erinevat väljakutset, mida saad lahendada täiesti iseseisvalt. Paiguta oma kosmoselaev mängulauale ja proovi seda ruutudel edasi liigutada. Ent hoia salakavalatel asteroididel silm peal!


Sobib alates 8. eluaastast, uuri edasi siit.

7. Üllata pereliikmeid mustkunstitrikkidega

Ka sinust võib saada mustkunstnik! Siin on sulle 12 põnevat trikki, mis panevad su perekonna õhku ahmima! Lisaks arendab mäng loovust, keskendumisvõimet ja esinemisoskust. Ning ära muretse, kui salanõksud kohe algul välja ei tule: harjutamine teeb meistriks!


Sobib alates 8. eluaastast, siit saad täpsemat infot.


NB! Nüüd on veel kolm head põhjust, miks tasub oma ost just teaduspoest teha:  

  • Kingime sulle tasuta AHHAA pileti
  • Paneme sinu paki teele juba samal päeval
  • Paki transport on tasuta (kasuta koodi "teaduspood")

NB! Tasuta pileti saamiseks pead täitma piisava ostusumma ja liituma AHHAA teaduspoe uudiskirjaga (pakkumine kehtib ka siis, kui oled juba listiga liitunud). Tasuta pääsme saadame koos tellitud toodetega postipakis. Kampaania kestab 30. aprillini. Loe lähemalt teaduspoe veebilehelt.


Tagasi