Operaator vajutab nuppu. Hiiglaslik pesukuivatit meenutav trummel võtab üha suuremaid pöördeid, surudes seesolijaid üha kõvemini ja kõvemini vastu oma kaarjat seina. Kostub kilkeid, kostub karjeid  – needki kasvavad pööretega koos.
Pikk koolivaheaeg toob nii mõnelegi emale-isale kuklakratsimist, et kuhu need lapsed siis suvel panna või mida koos ette võtta. AHHAA teaduskeskuses on äsja avatud gravitatsiooni käsitlev näitus, mis võtab maast lahti nii rõõmust kui loodusseaduste põhiselt ehk nagu maja ise ütleb lööb adrenaliini lakke ja paneb proovile ka kõige julgemad. Viimase eest on hoolt kandnud teaduskeskuse nupumehed, kes tegevust pakkuva näituse unikaalsed kaadervärgid oma peas ja paberil välja mõtlesid ning valmis tegid.

Peadpööritavast inim-tsenrtifuugist kuni Kuukõnni simulaatorini

Kui koolifüüsikast suurt meelde ei jäänud, siis kõik uue gravitatsiooni näituse atraktsioonid tutvustavad seda jõudu, mis ema kindlalt kontsadel hoiab ja isal autoga õhku tõusta ei lase. Kus aga algab ja lõpeb Maa külgetõmbejõu piir? Seda saavadki omal nahal proovida nii suured kui väiksed  – kõik, kes AHHAA sel suvel kavva võtavad.

Katsetamist ootavad:
  • inim-tsentrifuug
  • hiiglaslik vabalangemise liumägi
  • Kuul kõndimise simulaator
  • planeetide rallimäng
  • ja paljugi muud ajurakke kõditavat
See tsentrifuug in nii rajuäge, et lapsed võiks end selles ringi kruttida kogu päeva. Ja kui kõht vahepeal tühjaks kisub, saab käia kas või Raekoja platsil söömas või niisama end linna peal tuulutamas. AHHAA majapilet on päriselt päevapilet, millega lubatakse ära käia ja tagasi tulla nii kaua, kui keskus avatud.
Vabalangemise liumäel võib lasta end vedada kuni viie meetri kõrgusele ja siis vuhinal alla libiseda. Kes julgem, saab pikema liu.

Kuul kõndimise simulaator teeb aga igaühe just niipalju kergemaks nagu tatsaks ta 384 400 kilomeetri kaugusel asuval Maa kaaslasel. Tuleb vaid pugeda spetsiaalsetesse traksidesse ja olla kuus korda kergem kui tegelikult.

Planeetide rallimängus selgub ruttu, mis juhtub su autoga, kui sõidad sama uljalt nagu Maal.

Kui tuled autoga

Kui juba autojutuks läks, siis paljud pole ehk tähelegi pannud, et kõige mugavam on parkida mitte turu juures, vaid otse AHHAA all või maja taha jäävas parklas. Näituse külastajale on need täitsa tasuta – oluline asi, sest atraktsiooni, millele terves AHHAAs käsi külge panna, on kaugeltki rohkem, kui ainult gravitatsiooni näitusel. Endiselt töötab ka planetaarium, avatud on töötoad ja toimuvad teadusteatrietendused.

Tutvu piletite ja soodustustega siin.

AHHAAs on turvaline

Üleilmne viirusepuhang tegi ettevaatlikuks meid kõiki. Maskisoovi korral anna sellest palun märku teenindajale kassas. Turvalist maailma avastamist!
Tagasi