Eelmisel nädalal lõppenud Baltikumi suurim teadussündmus Teadlaste Öö festival püstitas külastajarekordi! Selleaastane festivalisündmuste arv küündis ligi tuhandeni ning külastajaid oli rohkem kui 50 000.

Eelmisel nädalal lõppenud Baltikumi suurim teadussündmus Teadlaste Öö festival püstitas külastajarekordi! Selleaastane festivalisündmuste arv küündis ligi tuhandeni ning külastajaid oli rohkem kui 50 000. 

Festivali korraldaja Riina Nõupuu sõnul oli tänavune festival läbi aegade suurim ja seetõttu ka sündmusterohkeim. Programm oli mitmekesisem, kui kunagi varem ja veelgi laiemalt kaasati festivali sündmustele Eesti teadlasi ning pöörati tähelepanu teaduse tulevikusuundadele. 

„Meid rõõmustas festivali sündmuskorraldajate leidlikkus seekordse peateemaga – teadus ja ulme - seonduvate tegevuste loomisel. Väga paljud asutused kutsusid kokku Eestis ja välismaal juba tuntust kogunud tipptehnoloogiasaavutuste eestvedajad, aga ka enda linna, valla või küla isetegijad, kes on teadusmaailmas millegi erakordsega hakkama saanud,“ ütles ta. 

Teadlaste Öö korraldaja Annika Vesselovi sõnul jõuti sel aastal geograafiliselt punktidesse, mida igapäevaelus teadustegevusega ei seostata.  

„Tänavusel festivalil jõudsime veelgi enam väikestesse Eestimaa paikadesse, nagu Kehra, Emmaste või Õru, mis aitasid kaasa ka nii suurele sündmuste ja külastajate arvule,“ ütles Vesselov. „Läheme järgmise aasta festivalile vastu suure ärevuse ja entusiasmiga ning loodame, et ka siis on juba osalenud asutusted meiega samas paadis ja soovivad panustada teaduse põnevate külgede tutvustamisse avalikkusele. 

26.-30. septembrini aset leidnud Teadlaste Öö festival toimus 11. korda. Tänavune festival oli läbi aegade suurim ja üle Eesti leidis aset ligi 1000 eriilmelist teadussündmust. Tegemist ei ole mitte ainult Eesti, vaid ka kogu Baltikumi suurima teadusfestivaliga. 

Järgmine Teadlaste Öö festival toimub 25.-29. septembril 2017. aastal ja võtab fookusesse teadustööga kaasnevad eetilised ning vastandlikud küsimused. Näiteks arutletakse, kas ja mil moel peaks või tohiks inimesi disainida ja kloonida. 


Tagasi